fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Levandulové slavnosti v Maďarsku

Jednodenní výlet do maďarského Provence, na poloostrov Tihány u Balatonu kde v tyto dny probíhají levandulové slavnosti.

 

 


Program:

Odjezd v časných ranních hodinách dle trasy, Č. Třebová okolo 4. 30 hod, po trase Svitavy, Brno, Bratislava, Veszprém. 

Dopoledne příjezd do Tihány, vsi na 80 m vysokém vulkanickém kopci v jinak rovinaté krajině kolem Balatonského jezera (krásné výhledy na jezero). Procházka dědinou s typickou lidovou architekturou (stará stavení, květiny i rákosové střechy) a s benediktinským opatstvím (s nejstarší zakládací listinou v Maďarsku). Pod útesem je malý přístav a pláž, můžeme se projít ke skalním obydlím starých mnichů, k jezeru, na vyhlídku či ozvěnu. 

Volno k návštěvě levandulového domu (900 HUF), k návštěvě slavností či trhů, kde mají vše možné z levandule (kosmetiku, dekorace, léčiva i pochutiny jako zmrzlina, víno, marmeláda...), lze navštívit i skanzen, staré opatství, muzeum panenek, panoptikum či muzeum marcipánu. 

Možnost procházky (cca 30 min) na samosběr levandule na polích (2500 HUF - doporučujeme vzít vlastní nožík, bude-li probíhat - záleží na počasí), lze dojet i vláčkem. Není jisté zda ještě bude probíhat, záleží na době květu levandule. Léčebné účinky této byliny jsou známé více jak dva tisíce let a její barva, vůně i chuť je požitkem opravdu pro všechny smysly. 

Odjezd zpět navečer, návrat v nočních hodinách, Č. Třebová okolo půlnoci.

Termín: 27. 6. 2020 sobota
č. z. 27062020
Cena: 1.290 Kč
Cena 55+ a děti do 18 let: 1.190 Kč

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- služby průvodce. 

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh Allianz pojišťovny, a. s. (42 Kč dospělý, 21 Kč dítě do 15 let, 84 Kč senior nad 70 let);
- vstupné do museí. 

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení. 

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Svitavy, Letovice, Brno;
+ 200 Kč: Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Vysoké Mýto. 

  

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče. 

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich akcí určuje doprovod průvodce, který může být klientům nápomocen. Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či akce nemusí uskutečnit. 

 

Pro informace o vhodnosti akce pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář. 

 

Akci pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

VÍCE FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

 

POBYTY S VÝLETY

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms