fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Slovinskem od Alp až k moři - září

Slovinské Alpy – Jaderské moře – Bledské jezero – Bohinjské jezero – lanovka na Vogel – Triglav – Koper – Piran – Portorož (Přístav růží) – Lipica – Terst – zámek Miramare (ev. Skočjanské jeskyně) – Predjamský hrad – Postojnské jeskyně – Lublaň (Ljubljana)

NOVINKA

Predjamský hrad
Zámek Miramare
kostel sv. Jana Křtitele u Bohinjkého jezera
Port Piran
Bledské jezero
Lublaň
Portorož
Bohinjské jezero
 Jaderské moře

Pobyt v hotelu u moře s vlastními bazény a vířivkami.
Krátká cesta. 

Program:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách (Česká Třebová okolo 20.00) směrem Pardubice, Praha, Dolní Dvořiště, Salzburg, Villach.

2. den: Ráno přijedeme do národního parku Triglav ve Slovinských Alpách k Bohinjskému jezeru,  kde se projdeme na kouzelné vyhlídky a ke kostelíku. Přejdeme pod vrch hory Vogel. Zájemci mohou vyjet lanovkou do výšky 1 535 m n. m., odkud se naskýtá překrásný panoramatický výhled na Bohinjské jezero a Julské Alpy, včetně nejvyšší slovinské hory Triglav (2 864 m n. m.).

Odpoledne přejedeme do rušného lázeňského městečka Bled, které si oblíbily mnohé slavné osobnosti. Kolem Bledského jezera se vydáme k vyhlídce na malebný středověký hrad, rozkládající se na 139 metrů vysoké skále nad jezerem, uvidíme i Titovu vilu. Ostrůvek s kostelíkem Panny Marie ze 13. století uprostřed jezera se stal symbolem Slovinska a uvidíte jej snad na všech propagačních materiálech.

K večeru odjedeme na ubytování k Jaderskému moři do hotelu v Koperu, kde také povečeříme.

3. den: Po snídani nás čeká odpočinkový den, který můžeme strávit koupáním v moři či relaxací v akvaparku (vířivky, bazény, vyhřívaný bazén). Lze ho využít k příjemné procházce po pobřežní promenádě do asi kilometr a půl vzdáleného Koperu. Dřívější hlavní město Istrie, zvané Capodistria, nás okouzlí starými uličkami, přístavem jachet a výbornou zmrzlinou (do města jezdí i schuttle bus). Za vidění stojí i ohromný nákladní přístav, do kterého připlouvají tankery, vojenské lodě i gigantické výletní lodě. 

Odpoledne se vydáme do nedalekého luxusního letoviska s vyhlášenými písečnými plážemi Portorož (Přístav růží), projedeme Portoroží a zamíříme do Piranu.

Starý Piran, přezdívaný Slovinské Benátky, leží na mořském ostrohu a má dokonale zachovalé historické jádro, plné úzkých kamenných uliček. Z kampanily se nám otevře nezapomenutelný výhled nejen na město, ale i na mořský záliv, v němž leží. Do hotelu se vrátíme na večeři.

4. den: Po snídani nás čeká výlet do Itálie na zámek Miramare, který se nachází „jak bílé hnízdo vlaštovek přilepený na skály“ na mořském břehu. Sídlo císaře Maxmiliána I. Mexického a jeho lásky Charlotty Belgické je obklopeno překrásnými zahradami a mořem. Cestou projedeme přes jeden z nejdůležitějších rakousko-uherských přístavů Terst, jehož vznik se datuje již dávno před Římany.  

V případě, že nebude Itálie ještě zcela bezpečná, nebo bude hrozit po návratu karanténa, vydáme se místo na Terst cestou lemovanou vinicemi a olivovými háji do Slovinského krasu, známého hlubokými kaňony, přírodními mosty a propadlými jeskyněmi. Tady na nás čeká unikátní krasový systém jedenácti propojených podzemních jeskyní Škocjanské jamy (UNESCO), trasa je dlouhá cca 3 km a obsahuje cca 500 schodů, teplota v jeskyních je 12 stupňů. Nutné pevné boty. Není nutné absolvovat celou trasu, lze vyčkat na vyhlídce do rokle. 

Odpoledne navštívíme vesnici Lipica, která dala jméno ušlechtilým bílým koním Lipicánům, chovaným pro španělskou jezdeckou školu už od 16. století. Dnes zde chovají asi 300 koní a my se za nimi podíváme do stájí i na pastviny. Do hotelu se vrátíme v podvečerních hodinách tak, abychom stihli vykoupání v moři či aquaparku a večeři.

5. den: Po snídani vyklidíme pokoje a odjedeme z hotelu do Postojnských jeskyní (UNESCO), největšího jeskynního systému v Evropě s více než 24 km chodeb. Během prohlídky, z části pěší a z části podzemním vláčkem, uvidíme podzemní říčku Pivku, bohatou krasovou výzdobu a tajemné endemity, k nimž patří např. macarát jeskynní.

Poté se krátce zastavíme na vyfocení Predjamského hradu, nejznámějšího slovinského hradu postaveného ve skále, spojeného s loupeživým rytířem Erasmem.

V podvečer navštívíme malebnou Lublaň, hlavní město Slovinska. S průvodcem tu projdeme nejznámější památky města a neopomeneme ani hrad, k němuž lze vyjet zubačkou či vyjít pěšky. Po krátkém volnu na večeři odjedeme zpět do ČR.

6. den: Návrat do ČR v časných ranních hodinách (Česká Třebová okolo 6.00), další dle trasy.

Termín: 15.–20. 9. 2020 (úterý až neděle), číslo zájezdu: 15092020
Cena: 7 490 Kč         

Cena 55+: 6 990 Kč

Další volný zájezd do Slovinska:  Slovinskem od Alp až k moři

 

Cena za dítě do 11,99 let na přistýlce v pokoji se dvěma dospělými platícími: 4 990 Kč
Cena za dospělou osobu na přistýlce v pokoji se dvěma dospělými platícími: 6 350 Kč
 

Cena zahrnuje:

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 3x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu;

- 3x snídani (formou bufetového stolu);

- 3x večeři (formou bufetového stolu);

- využívání akvaparku hotelu Žusterna (tobogán, vířivky, venkovní bazény, masážní bazény);

- doprovodný program hotelu Žusterna (animace) pro děti i dospělé;

- všechny autobusové výlety uvedené v programu zájezdu;

- služby průvodce;

- pobytové taxy;

- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny, a. s. (664 Kč dospělý, 332 Kč dítě do 15 let, 1 328 Kč senior nad 70 let);

- příplatek za jednolůžkový pokoj 1 800 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- vstupné a lanovky (asi 60 €).

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Ubytování:

***Hotel Žusterna je umístěn blízko pláže, asi 1,5 km od centra starého Koperu, kam lze dojít po promenádě velmi příjemnou procházkou, nebo dojet schuttle busem (2€). Pokoje jsou 2 lůžkové s možností jedné přistýlky. Disponují vlastním příslušenstvím, balkónem, sat. TV, klimatizací a fénem.

Rozsáhlý akvapark má vnitřní i venkovní bazény se sladkou i slanou vodou – asi 1 200 m² vodní plochy. Nabízí vířivky, vyhřívaný bazén i velký tobogán. Lehátka v aquaparku jsou zdarma. Vstup do aquaparku pro ubytované hosty je také zdarma (kauce na kartu 2 €). 

Hotel má kavárnu, restauraci, wellness za poplatek (masáže, sauny, fitness), rozsáhlé animační programy (pro děti, show, taneční večery). Wifi v lobby.

Vlastní betonová a oblázková pláž u hotelu je oddělená místní komunikací. Za poplatek (4 €) je v sezóně u pláže olympijský bazén (100 m), skákací hrad na vodě (8 €), plážový bar. 

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Tábor, České Budějovice;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice
 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Více fotografií na FACEBOOKU.

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

POBYTY S VÝLETY

 

Podobné pobyty s výlety:

 

Slovinskem od Alp až k moři

 

Chorvatsko - Plitvice a koupání v moři

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms