fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Pohodová dovolená pod štíty Dolomit a Lago di Garda

 

Lago di Garda - Limone sul Garda - Malcesine - Monte Baldo - náhorní plošina Renon (Ritten) – zemní pyramidy – Schlern – Bolzano – „muž z ledu" Ötzi – Brixen  – Merano – Dorf Tirol – Castel Tirolo – zámek Trauttmansdorff – Plose – Ahrntal – Val Gardena – Ortisei – Seiser Alm

Dolomity
Malcesine
Trauttmansdorff
Dolomity
Dolomity
Ritten
Ortisei
Monte Baldo
 Lago di Garda

Ubytování v krásném Brixenu v hotelu s krytým bazénem a výbornou kuchyní.
Každý den výlety do úchvatného okolí vč. Lago di Garda.

Program:
1. den: Odjezd ve večerních hodinách (Česká Třebová okolo 18.00) směrem Praha, Rozvadov, Innsbruck, Rovereto.
2. den: Ráno přijedeme k jednomu z nejkrásnějších a nejhlubších alpských jezer Lago di Garda. Dopoledne nás otáčivá lanovka vynese vysoko nad jezero na vrchol Monte Baldo, kde nás čekají překrásné výhledy na půlku Dolomit a procházka po vyhlídkách nad jezerem. Poté sjedeme do středověkého městečka Malcesine s dominantou hradu Scaligero (kde byl vězněn Goethe) a změtí starých uliček.

Pro zájemce možnost koupání, nebo přejezd lodí přes jezero do úchvatného městečka vtěsnaného pod skálu na západním břehu jezera - Limone sul Garda, krátká procházka romantickým městečkem (ve městě není prostor pro autodopravu) přejezd lodí zpět do Malcesine.  Odpoledne odjedeme na ubytování přímo do Brixenu.  Večeře.
3. den: Po snídani vyrazíme na výlet do údolí Val Gardena. Ze střediska St. Ulrich (Ortisei) vyjedeme lanovkou vysoko na náhorní plošinu Seiser Alm, kde náš čeká pohodlná procházka přes rozkvetlé louky s krásnými výhledy na Sellu, Tofanu, Sassolungo, Schlern a další dolomitské vrcholy. Po sjezdu dolů se projdeme luxusním letoviskem Ortisei. Odpoledne návrat zpět do Brixenu, orientační procházka městem s průvodcem uvidíme staré centrum, Dóm, Havlíčkův domek a hotel U Slona, večeře.
4. den: Po snídani odjezd na celodenní výlet do lázeňského a dostihového města Merano. Po procházce tímto historickým městem pod ledovci Ötztalských Alp vyjedeme malou lanovkou na tzv. „jablečnou" náhorní plošinu, odkud se vydáme pohodovou chůzí do malebné vesnice Dorf Tirol s rodovým hradem tyrolských hrabat Castel Tirolo, osobní volno v této malebné vesničce nad roklí.
Odpoledne budeme pokračovat návštěvou zámku Trauttmansdorff s nejkrásnějšími zahradami Itálie. Na oblíbeném místě císařovny Sissi si v exotických zahradách budeme užívat nádherné vyhlídky i klid u jezírka. Návrat na ubytování do Brixenu na večeři.
5. den: Volný den určený k turistice po blízkém okolí hotelu (hora Plose) nebo ke koupání v místních lázních, případně k relaxaci v hotelovém bazénu či na zahradě.
V případě zájmu více účastníků je možné zorganizovat vyjížďku do Ahrntalského údolí, kde se učil lézt po skalách nejznámější brixenský rodák Reinhold Messner. Překrásné údolí je vklíněné pod rakouské třítisícové vrcholy. Odpoledne lze pokračovat procházkou k romantické horské chatě Angerer Alm, kde můžeme poobědvat. Cestou navštívíme také řezbářskou dílnu s originální prezentací výrobků. Celý výlet se uskuteční při zájmu min. 20 osob, cena výletu vč. vstupu do dílny je 12 €. 
Večeře spojená s malou ochutnávkou místního vína.
6. den: Ráno po snídani a po vyklizení pokojů vyjedeme autobusem na náhorní plošinu Renon (Ritten), kde si prohlédneme unikátní přírodní útvary připomínající obrovské houby, zvané zemní pyramidy. Odtud se nám naskytnou také překrásné výhledy na Dolomity.
Odpoledne nás čeká procházka historickým centrem Bolzana. Zájemci se mohou podívat na Ötziho, legendárního „muže z ledu", starého přes 5 000 let, ostatní si projdou rušné město a mohou si užít malebné italské uličky.
Večer odjezd zpět do ČR.
7. den: Návrat do ČR v nočních až časných ranních hodinách (Česká Třebová okolo 6.00), další dle trasy.

Termín: 3.–9. 8. 2020 (pondělí až neděle), číslo zájezdu: 3082020
Cena: 8 990 Kč       Cena FM: 8540 Kč 
Cena dítě do 8 let se dvěma dospělými na pokoji: 4 990 Kč

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- 4x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu v Brixenu;

- 4x polopenze (snídaně formou švédského stolů, výborná večeře s více chody, většinou včetně salátového bufetu)
- použití relaxační zóny v hotelu (bazén, saunu, zahradu);
- výlety uvedené v programu (pokud není uvedeno jinak);
- 1x malou ochutnávku vína (3 vzorky);
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);
- pobytové taxy (asi 2 €/os./noc, nutno platit na místě);
- příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 200 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné a lanovky (asi 80-90 €).

 

Ubytování:
Hotel*** Angerer leží na okraji turisticky atraktivního městečka Brixen v docházkové vzdálenosti od Aquareny (vnitřní i venkovní bazény), supermarketu a historického centra města.

Vybavení hotelu: V hotelu je k dispozici restaurace, bar, trezor, wifi, wellness (vnitřní bazén, finská a infra sauna), zahrada.

Pokoje: Příjemně zařízené 2–4lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV, některé s balkónem. Jednolůžkové pokoje možné za příplatek.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Pardubice,  Hradec Králové, Poděbrady (OMV), Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Rychnov nad Kněžnou, Jaroměř, Žamberk, Letohrad.

 Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Více fotografií na FACEBOOKU.

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms

 

TrauttmansdorffTrauttmansdorff

 

 
Kategorie: