fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

LETECKY na Kanáry - Barevné Lanzarote, Fuerteventura a Graciosa

ostrov LANZAROTE (rezervace UNESCO): bílé pláže Playa Blanca – rybářské vesnice Marina Rubicon, Castillo del Aguila – NP Timanfaya – Ohňové hory – Údolí tisíce palem – vyhlídka Mirador der Rio –  sopečné tunely Jameos de Agua a Monumento del Campesino – jezero El Golfo  –Playa Papagayo – staré město Teguise – hlavní město Arrecife – tradiční trhy –  jeskyně Cuevas del Verde – dům LagOmar - vinice La Geria – Aloe centrum –  lávové pobřeží Los Hervideros – solné laguny Salinas de Janubio

ostrov LA GRACIOSA (město Caleta de Sebo a pláž Playa Francesa) 

ostrov FUERTEVENTURA: posvátná hora La Oliva – původní hlavní město Betancuria – duny Corralejo

 

Španělský ostrovní ráj pod patronátem UNESCO v Atlantickém oceánu, součást Makaronésie. Čekají nás sopečné kužely i skvělé bílé pláže Playa Blancy. 

Program:

1. den - úterý: odlet z Prahy na Lanzarote dle letového řádu Smartwings, předpokládaný odlet ve 12.00 hod. Již před odletem se na letišti v Praze setkáte s průvodkyní.  Po příletu transfer na ubytování do hotelu v letovisku Playa Blanca na jihu ostrova, ideální místo k odpočinku, opalování, procházkám, ale i k poznávání ostrova.

Letovisko se nachází v blízkosti NP Timanfaya a krásných pláží Papagayo. Tato část ostrova je nejteplejší částí ostrova. 

Ubytování na 7 nocí v *** hotelu v Playa Blanca, v hotelu Caybeach Sun, večeře. 

2. den - středa: dopoledne informační schůzka s průvodcem a úhrada vybraných výletů, procházka turistickou zónou Playa Blanca - pobřežní promenáda u místních pláží, jeden z nejkrásnějších přístavů na Kanárských ostrovech – Marina RubiconCastillo del Aguila – obranná věž. Odpočinek na plážích, koupání.

3. den - čtvrtek: individuální volno nebo fakultativní celodenní výlet po ostrově Lanzarote s lokální průvodcem. Ranní zastávka na břehu oceánu u smaragdového jezera El Golfo. 

Dále pokračujeme do NP Timanfaya, kterému se také říká Montaňas del Fuego (Ohňové hory). Prezentace vulkanické činnosti a unikátní projížďka mezi vulkány je nezapomenutelný zážitek. Jedinečná je zde i místní restaurace, kde se přípravují pokrmy na „sopečném grilu“. 

V centru ostrova si odpočineme u Monumento del Campesino – jedinečný komplex lávového tunelu s restaurací (možnost oběda, není zahrnut v ceně), ukázka výroby lanzarotských suvenýrů umístněné v tradiční kanárské architektuře s uměleckým dílem Césara Manriqua. Následuje průjezd celým ostrovem na severní výběžek.

Během cesty nás čekají jedinečné scenérie například Údolí tisíce palem. Jedním z nejkrásnějších zážitků bude vyhlídka Mirador del Río, kterou navrhl César Manrique a která nabízí úchvatný výhled na sousední ostrov La Graciosa

Vrcholem výletu je prohlídka Jameos de Agua – sopečný tunel s jeskyní, koncertní síní a solným jezírkem. Ze vzniklých jeskynních prostor zde udělal César Manrique "jedno z nejkrásnějších míst na světě". Pří zpáteční cestě zastávka s ukázkou pěstování a užití Aloe Vera.

Cena výletu 40 € + 24 € vstupy, doporučujeme. 

4. den - pátek:  Odpočinek u moře, individuální volno, koupání, doporučujeme pěší procházku na pláž Playa Papagayo.
Pro aktivní zájemce jsou připraveny fakultativní výlety s místní agenturou dle aktuální nabídky.
Např.: Výlet na sousední, přírodně zachovalý, ostrůvek LA GRACIOSA, kam se přemístíme místní lodní dopravou ze severu Lanzarote. Na Graciose nasedneme na luxusní katamarán a vyhlídkovou plavbou se dostaneme z hlavního města Caleta de Sebo až na pláž Playa Francesa. Zde loď zakotví a my si budeme moci užívat vodních aktivit jako kanoi, šnorchlování nebo se prostě jen opalovat na pláži.

Oběd včetně nealkoholických nápojů, piva a sangrie v ceně výletu cca 70 Eur. 

Druhá varianta výletu - katamaránem kolem nejkrásnější pláže Playa del Papagayo. Autobusem se přemístíme do turistického letoviska Puerto de Carmen, odkud vyplouvá moderní katamarán na 4 hod. výlet kolem pobřeží, kolem nejkrásnější pláže ostrova. Loď zakotví na širém moři a hosté mohou využít vodních aktivit, např. kanoi a šnorchlování. Oběd včetně nealkoholických nápojů, piva a sangrie v ceně cca 70 Eur.

5. den - sobota:  Celodenní fakult. výlet na OSTROV FUERTEVENTURA. Ráno pěší procházka do přístavu v Playa Blanca. Poté přejedeme trajektem s průvodcem na ostrov Fuerteventura (cca 45 min.), pokud budeme mít štěstí můžeme spatřit i delfíny.

Autobusem se přesuneme do města La Oliva, kde sídlila vojenská správa ostrova – v pevnosti "Casa de los Coroneles" (Dům plukovníků). Cesta vede dále kolem posvátné hory původních obyvatel - Tindaya.

Pokračujeme přes vrcholky hor do původního hlavního města Betancuria. Zde si prohlédneme malebné centrum a kostel patronky ostrova sv. Marie. Návrat na sever na písečné duny Corralejo, cca 1 hod. přestávka na koupání, focení a návrat do přístavu a trajektem zpět do Playa Blanca.

Cena výletu 90 € (vč. 40 € trajekt). 

6. den - neděle:  Odpočinek u moře, individuální volno, koupání. Pro zájemce výlet místní dopravou na tradiční řemeslné nedělní trhy do bývalého hl. města ostrova TEGUISE, kde lze koupit řadu typických suvenýrů. 

Prohlédneme si i historické centrum města  – malá oáza nízkých budov kolem centrálního náměstí, obklopená pláněmi středního Lanzarote. 

Zastávka v Arrecife, hlavní a největší město ostrova, které si však dokázalo uchovat atmosféru starých časů a to především ve svém historickém centru. To je protkáno uzoučkými uličkami, které ústí na malá náměstí s příjemnými kavárnami. Cena dopravy cca 20 €. 

7. den - pondělí:  Skryté krásy ostrova - celodenní fakultativní výlet pro ty co chtějí ostrov prozkoumat ještě důkladněji. Ranní odjezd na sever ostrova do Cuevas del Verde (Zelené jeskyně), 1 hod. organizovaná procházka i s místním průvodcem v úžasné spleti lávových tunelů, podzemních jezer a koncertní síní.

Poté nás čeká Lagomar, unikátní dům postavený ve vulkanickém lomu - jedinečný dům Omara Sharifa v jeskyních s jezírkem.

Krátký přejezd k Nadaci Cesara Manrigue. Zastávka ve fascinující zóně vinic La Geria s obědem.

Cena výletu 40 € + 16 € vstupy. 

Na závěr výletu  neopakovatelná atmosféra silného příboje a průduchů v lávovém pobřeží Los Hervideros.

Krátká zastávka u Salinas de Janubio – solné laguny s tradičním způsobem získávání soli.

8. den - úterý: Snídaně, volno dle odletu z Lanzarote. Transfer na letiště a odlet do ČR, předpokládaný přílet letu Smartwings ve 22.30 hod do Prahy.

 

Výlety mohou být v přeházeném pořadí. 

Termín: 3.- 10.10.2023   (úterý - úterý).

Cena: 29. 990 Kč    Cena FM: 28.490 Kč    Objednat

Osoba na přistýlce sleva 5.000 Kč. 

 

Cena zahrnuje:
- zpáteční letenky, přímý let Praha - Lanzarote se Smartwings;
- 1x odbavované zavazadlo do hmotnosti 23 kg a kabinové zavazadlo dle podmínek dané letecké společnosti;
- 7x ubytování ve 2 lůžkových pokojích s kuchyňským koutem, s možností přistýlky  v hotelu 3* s bazény;

- 7x bufetová snídaně;

- 7x bufetová večeře;

- transfer letiště – hotel – letiště na Lanzarote;

- česky mluvícího delegáta a průvodce po celou dobu zájezdu;

- pobytovou taxu;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

- pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny Comfort: děti do 17 let 350 Kč, dospělí 700 Kč,  senior 70+ 1400 Kč); 

- pojištění storna zájezdu 5% z ceny zájezdu k pojištění LV; 

- pojištění Nouzové situace (karanténa, náhradní ubytování, náhradní doprava):  140 Kč/zájezd;

- fakultativní výlety a vstupy s lokálním průvodcem;

- jednolůžkový pokoj za příplatek 6.900 Kč/osoba/ 7 nocí;

- transfer na letiště a zpět v ČR - 2 200 Kč po trase ČT  - Lit - VM - HK - Pce - Pha; 

 

Ubytování: ve 3 hvězdičkovém resortu Caybeach Sun  v letovisku Playa Blanca na teplém jihu ostrova. Nedaleko je centrum rybářské vesnice i krásné pláže. 

Hotel apartmánového typu situovaný v upravených palmových zahradách s nádhernými venkovními bazény (cca 5 bazénů - venkovní, vnitřní, dětské...)  a tenisovými kurty, cca 600 m od pláže.

Pokoje jsou 2 - 3 lůžkové s příslušenstvím, TV/sat., WiFi zdarma, klimatizace, fén, telefon, balkon/terasa. Každý apartmán se skládá z oddělené ložnice a obývacího prostoru s vybaveným kuchyň koutem (lednička, kávovar, mikrovlnná trouba). Možnost ubytování i třetí osoby v obývacím prostoru na rozkládací pohovce. Lze ubytovat i 2 dospělé a 2 děti. 

Vybavení a služby hotelu: bazény, bary, restaurace, wellness, masáže, dětské hřiště, tělocvična, volejbalové hřiště, miniklub. 

    

Změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů vyhrazena. Časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit.

 

Upozornění: cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas. Změna ceny se netýká již uzavřených smluv.

 

Min. počet osob pro realizaci zájezdu: 10


- zájezdy s leteckou dopravou jsou zajišťovány pravidelnými linkami leteckých společností, časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit, přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem;
- u leteckých zájezdů je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování; program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem;
- servis na palubě letadla (strava, nápoje) je za poplatek, pokud není uvedeno jinak;
- podmínky přepravy zavazadel u leteckých zájezdů (váhu a rozměry zavazadla zahrnutého v ceně a váhu, rozměry a cenu odbavovaného zavazadla) určuje letecká společnost, podmínky přepravy zavazadel Vám zašleme v pokynech k zájezdu;
- ubytování je možné vždy po 14. hodině (popř. po 16. hodině), do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla;
- výlety jsou fakultativní a nezahrnují cenu vstupného, pokud není uvedeno jinak;
- změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů je vyhrazena, popř. program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě;
- průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak; 

 

Více FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

 

Zájezd pořádá a Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

  

 
 
Ulož
Uživatelské nastavení cookies
Používáme cookies pro lepší zážitek z procházení našich stránek. Pokud odmítnete používání cookies, webové stránky nemusí fungovat dle očekávání. Povolením služeb třetích stran přijímáte jejich cookies, jež jsou nezbytné pro řádné fungování jejich technologií.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Číst více
Sociální sítě
Facebook
Facebookové cookies slouží k poskytování a vylepšování obsahu ve Facebookových produktech a přizpůsobení obsahu a služeb, včetně reklam, ve Facebookových produktech lidem, kteří mají Facebook účet.
Souhlasím
Nesouhlasím
Analytické funkce
Google Analytics
Služby pro analýzu návštěvníků slouží k vytvoření užitečných statistik návštěvnosti. Ty zase slouží ke zlepšení stránky.
Souhlasím
Nesouhlasím