fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Nejkrásnější místa slovenských hor

Jánošíkovy diery – Těrchová – Vlkolínec (UNESCO) – lázně Bešeňová – Liptovská Mara – Spišský hrad (UNESCO) – Levoča (UNESCO) – Demänovská jeskyně – Štrbské pleso – salaš Krajinka – Oravský Podzamok - Oravský hrad

 Demänovská jeskyně
 Jánošíkovy diery
 Levoča
 Slovensko
 Spišský hrad
 Štrbské pleso
 Vlkolínec
 Slovensko
 Hlavní oltář kostela sv. Jakuba
 Spišský hrad

Pobyt ve wellness penzionu s výlety do Malé a Velké Fatry, Nízkých a Vysokých Tater.

NOVINKA

Program:
1. den: Ráno odjezd z ČR, Česká Třebová okolo 7 hodiny ranní. První den zamíříme do Malé Fatry a navštívíme Těrchovou, rodiště "zbojnického vůdce horních chlapců", Juraje Jánošíka.

Pak se vydáme po známé trase Jánošíkových dier, kde se nachází okolo 20 menších vodopádů, nad kterými vedou železné lávky a žebříky. Procházka kolem Bieleho potoka zabere 4 hodiny a její náročnost si každý přizpůsobí svým možnostem. Navečer ubytování v penzionu, možnost koupání či wellness, večeře.
2. den: Snídaně, výlet do blízkého okolí - region Orava a Liptov - z obce Oravský Podzámok vyrazíme na Oravský hrad (8 €), velkolepý hradní komplex ze 13. století na 112 m vysoké skále. 

Pak si odpočineme v termálních lázních Bešeňová (24 €/3 hod), kde využijeme možnosti koupání, wellness nebo tobogány.  Návrat do penzionu, večeře.  

3. den: Po snídani opět vyjedeme na výlet, tento den zavítáme do Demänovské ledové jeskyně v Nízkých Tatrách (7 €). Ledová výplň vznikala v jeskyni za posledních 500 let a v kombinaci se sintrovou výzdobou vytváří mimořádně atraktivní prohlídkovou trasu.

Odtud se pak vydáme do Vysokých Tater ke Štrbskému Plesu a lanovkou (15 €) ke krásným výhledům na Vysoké Tatry, návrat na večeři.
4. den: Snídaně, během celodenního výletu navštívíme známý a impozantní Spišský hrad (UNESCO) (8 €), který se s celkovou rozlohou 4 ha řadí mezi největší hrady v Evropě. Cestou do Levočy se zastavíme na kolibě Spišská salaš, kde ochutnáme halušky nebo jiná tradiční jídla slovenské kuchyně.

Poté nás čeká historické město Levoča (UNESCO) se starobylými hradbami a bazilikou sv. Jakuba (3 €) s nejvyšším dřevěným oltářem na světě od Mistra Pavla z Levoče, Podvečerní čas si užijeme na lodi na vodní nádrži Liptovská Mara, která leží obklopena slovenskými horami, návrat na večeři.
5. den: Po snídani vyklidíme pokoje, a navštívíme salaš Krajinka, kde se podíváme zblízka na původní život na salaši a zpravování ovčího mléka tradičním způsobem. Můžeme si také zakoupit výrobky z ovčího sýru. 

Na závěr vyrazíme na malou tůru na Vlkolínec (UNESCO) (2 €), živý skanzen ve Velké Fatře s dodnes obývanými domky pastevců a dřevorubců.

Odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách, Česká Třebová okolo 20. hodiny.

Termín: 12. – 16. 8. 2020 (středa až neděle)
Číslo zájezdu: 1208202001
Cena: 6 590 Kč    - obsazeno     

Cena pro dítě se 2 platícími na pokoji: dítě do 5,99 let: 4 000 Kč / dítě 6–11,99: 5 400 Kč

 

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- všechny autobusové výlety uvedené v programu;
- 4x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***penzionu;
- 4x snídani (formou bufetového stolu);

- vstupy do wellness včetně použití lehátek;

- pobytové taxy;
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 
Cena nezahrnuje: 
pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);
- příplatek za jednolůžkový pokoj: 1600 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné;

- večeře (4x dvouchodová večeře - 800 Kč, výběr ze 2 jídel den dopředu).

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

Ubytování je zajištěno ve wellness penzionu Rosnička Kraľovany, nacházejícím se mezi pohořími Malá Fatra, Velká Fatra, na soutoku řek Orava a Váh a na křižovatce regionů Liptov, Turiec a Orava.

Ubytování v pokojích s vlastním příslušenstvím a možnostmi až 2 přistýlek (k dispozici máme i apartmán pro 5 - 7 osob). Bezdrátové připojení wifi je v celém areálu. V zahradě je k dispozici koupací bio jezírko, grilovací a opékací posezení (hosté si mohou individuálně grilovat), lezecká stěna, ping-pong, lehátka na opalování, dětské hřiště. Penzion má vlastní wellness s teplým bazénem 35 °C, finskou saunu nebo fitness (otevřené 8-21 hod). V okolí penzionu je pouze obchod se základními potravinami a benzínka. Restaurace cca 3 km, pizzeria 5 km. 

  

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Svitavy, Letovice, Brno.

+ 300 Kč: Pardubice, Hradec Králové, Holice, Chrudim, Letohrad, Žamberk, Vamberk, Třebechovice, Rychnov nad Kněžnou, Choceň.

Praha, Kolín, Pardubice: na zájemce z těchto měst počkáme po dohodě u konkrétního vlaku (nyní EC 273 Metropolitan - lze měnit dle aktuálního jízdního řádu)  u nádraží v Č. Třebové. 

  

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Více FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 


POBYTY S VÝLETY 

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

Podobné doporučené pobyty s výlety:

 

Za krásami rozkvetlých Alp, Veteranrally Montafon

Pohodová dovolená pod štíty Dolomit a Lago di Garda

Saalbach - Hinterglemm, léto s kartou

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms