fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Rozkvetlá Madeira

Funchal - Monte - Pico do Arieiro - Ribeiro Frio - leváda Balcoes - Santana - Ponta do Rosto - Machico - pozorování delfínů a velryb -  Camara de Lobos - Cabo Girão - Ribeira Brava - Encumeada - Sao Vicente - Porto Moniz -  Atlantik - ostrov Porto Santo

Madeira
Portugalský ostrov Madeira
Květinový ostrov
Madeira
Madeira
Madeira
Madeira - jízda v proutěných saních
Pobřeží Madeiry
Hotel Cais da Oliviera
Hotel Cais da Oliveira
 

 

Portugalský ostrovní ráj v Atlantiku s možností relaxovat, poznávat ostrov či chodit po levádách.

Program

1. den: Odlet z Prahy do Funchalu, dle letového řádu (nyní odlet ve 12.20, může se změnit). Přílet na Madeiru, ubytování v hotelu, informační schůzka s českou delgátkou. Na Madeiru v současné době musí být PCR testy, levnější je varianta antigenní testy v ČR a pak na Madeiře PCR testy zdarma, musíte pak na výsledek počkat v hotelovém pokoji cca 12 hodin - je to většinou přes noc, takže to nevadí). 

2. den: Po snídani možnost relaxace, koupání či individuálního výletu do Funchalu či na levádu (autobus jezdí od hotelu, můžeme vyrazit jako skupinka) , lze si také zapůjčit automobil k individuálnímu poznávání ostrova.

3. den: Po snídani můžeme vyrazit fakultativně poznávat hlavní město Madeiry Funchal s českou průvodkyní. Projdeme kolem sochy Sissi, zahrad regionální vlády, Parku Santana Catarina, Sochy Kryštofa Kolumba, divadla Baltazar Dias. Pokračovat budeme ke katedrále , která vznikla jako první portugalská katedrála mimo pevninu. Nevynecháme ani proslulou tržnici Mercado dos Lavradores, kde se necháme unést barvou i vůní pro nás neznámých druhů ovoce.

Den zakončíme na kopci nad Funchalem, zvaném Monte, kam vyjedeme lanovkou. Tady můžete obdivovat elegantní barokní průčelí kostela Nossa Senhora do Monte, v němž našel místo svého posledního odpočinku poslední rakouský císař a český král Karel I. Nikdo by neměl vynechat ani místní tropické zahrady s květinovými tunely, vodopády, můstky, fontánami či jeskyněmi, ztracenými v záplavě lokálních i tropických rostlin. Jen pro odvážlivce je pak určená nezapomenutelná jízda v proutěných sáních. Dva kilometry dlouhý sjezd si budete jistě pamatovat po zbytek života. Místní česky mluvící cetifikovaný průvodce. 

4. den: Po snídani vyrazíme na celodenní fakultativní výlet na východ ostrova. Zastavíme na druhém nejvyšším vrcholu ostrova Pico de Arieiro, který dosahuje výšky 1818 metrů a bývá z něj vidět i vrchol nejvyšší Pico Ruivo. Pokračujeme přes vnitrozemí Madeiry do  pstruží farmy Ribeiro Frio se vydáme pěšky na krátkou levádu Balcoes (snadná chůze), která je ukončena nádhernými vyhlídkami na okolní hory. Možnost oběda.

Po obědě přejezd do města Santana, kde se seznámíme s typickými barevnými madeirskými domky ve tvaru písmene A, můžeme nakouknout i do jejich interiérů.

Cesta zpět do hotelu se zastavíme na vyhlídce Ponta do Rosto, kde v případě příznivého počasí budeme mít možnost se kochat dechberoucími údolími a krásu Madeiry. Projedeme kolem "Machico" a přistávací dráhy zpět do hotelu.  

5. den: Individuální program, relaxace. Možnost dalších fakultativních výletů dle zájmu: pozorování delfínů a velryb, pěší výlet po některé z levád. 

6. den: Po snídani celodenní fakultativní výlet do centrálního masivu a na západ ostrova. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do rybářské zátoky v Camara de Lobos. Leží v romantickém zálivu ohraničeném lávovými skálami a kouzlu tohoto místa podlehl i sir Winston Churchill, který zde pobýval a maloval v zimě 1950.

Pokračovat budeme vyhlídkou z druhého nejstrmějšího útesu světa Cabo Girão a Ribeira Brava.

Program bude pokračovat na Encumeadu, vyhlídku kde je z jednoho bodu vidět na severní i jižní pobřeží Madeiry, cestou spatříme úchvatnou přírodu i zbytky pralesa. Sjedeme do Sao VIcente, výlet zakončíme v nejzápadnějším městě Madeiry Porto Moniz. Tady je možné se vykoupat v přírodních jezírkách v čedičových skalách , ale také jen tak koukat na nekonečnou modř Atlantiku či v místní restauraci ochutnat některou madeirskou specialitu

7. den: Individuální program, relaxace. Možnost dalších fakultativních výletů dle zájmu:  pěší výlet po některé z levád, výlet na sousední ostrov Porto Santo.

8. den: Ráno vyklizení pokojů, individuální volno, ev. zařídíme testy před cestou zpět (20 - 30 €/ dle aktuální situace) transfer na letiště, návrat do Prahy (nyní ve 22.10 hod, může se změnit).

Klienti do 3 měsíců po prodělání Covidu aktuálně nepotřebují testy, stačí jim potvrzení o prodělané nemoci. Jedná se i o uvolnění proočkovaných cestujících. 

Termín: 4. - 11. 6. 2021 - obsazeno, pouze náhradníky 

            18. - 25. 6. 2021 

AKČNÍ CENA: 19 990 Kč

Děti se 2 platícími osobami na pokoji: do 6,99 let -  11 000 Kč, děti do 12,99 let - 15 990 Kč;

Cena zahrnuje:
- zpáteční letenky, přímý let Praha - Funchal se Smartwings (nyní stačí antigenní test, může se změnit);
- 1x kabinové zavazadlo dle podmínek dané letecké společnosti (8 kg);
- 7x ubytování ve 2 lůžkových pokojích (s možností přistýlky)  v hotelu 4* s bazénem Cais da Oliveira;

- 7x bohatá bufetová snídaně ve vedlejším hotelu Roca Mar;

- transfer letiště – hotel – letiště;

- česky mluvícího delegáta s licencí pro výlety na Madeiře;

- česky mluvícího průvodce během cesty;

- pobytovou taxu;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny, a. s. (664 Kč dospělý, 332 Kč dítě do 15 let, 1 328 Kč senior nad 70 let);
- fakultativní výlety a vstupy: celodenní výlet po ostrově cca 40 €, půldenní - Funchal 24 €, pozorování velryb 50 €, Porto Santo 65 €;

- pokoj s výhledem na moře za příplatek 3200 Kč/dvoulůžkový pokoj,  2700 Kč/jednolůžkový pokoj;

- jednolůžkový pokoj za příplatek 5 200 Kč/osoba/ 7 nocí

- 7x večeře 4500 Kč, 7x All inclusive 8500 Kč

- odbavovaná zavazadla (750 Kč/do 23 kg/ 1 cesta)

- studia s kuchyňským koutem - 3000/ studio/ týden 

 

Ubytování: ve 4 hvězdičkovém hotelu Cais da Oliveira, ve městečku Canico de Baixo, na terasách vysoko nad útesem nad Atlantikem, ke kterému se dá sejít. Jedná se o komplex 3 hotelů a hosté mohou využívat služby všech 3 hotelů (krytý bazén, jacuzzi, bazén se slanou vodou, sauna, fitness centrum, přístup k moři). 

Vybavení a služby hotelu: hala s recepcí, bar, výtah, internet point za poplatek, wifi, venkovní bazén, restaurace, sluneční terasa s lehátky, vnitřní bazén, vířivka. 

Vybavení pokojů:  příslušenství, balkon nebo terasa,  klimatizace, fén, sat. TV, trezor za poplatek, za příplatek 500 Kč/os. lze zajistit studia, kde je plně vybavený kuchyňský kout,. Pokoje jsou dvoulůžkové s možností 1 přistýlky. 

Komplex je vhodný pro nenároční milovníky klidu, moře a potápění (blízko je potápěčská škola a podvodní přírodní park). Jógu lze cvičit každé ráno na zahradě či v krytém prostoru.

Hotel je 15 min jízdy východně od hlavního města Funchalu, kam jezdí hotelový mikrobus zdarma, 12 km od letiště. 

 

Z důvodů situace kolem COVID 19 je možné, že budou platit různá omezení, které nemůže hotel ani CK ovlivnit. Hotel ani CK nenese odpovědnost za tato omezení. 

 

Předběžné ceny vstupného a jízdného: lanovka do čtvrti Monte cca 12 euro, Tropická zahrada cca 13 euro, jízda na saních 30 euro/sáňky, koupaliště Porto Moniz cca 2 eura, případné jízdné.

 

Podmínky pro vstup občana ČR na území Madeiry: INFO ZDE

 

Změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů vyhrazena. Časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit.

 

Upozornění: cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas. Změna ceny se netýká již uzavřených smluv.

 

Min. počet osob pro realizaci zájezdu: 10


- zájezdy s leteckou dopravou jsou zajišťovány pravidelnými linkami leteckých společností, časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit, přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem;
- u leteckých zájezdů je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování; program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem;
- servis na palubě letadla (strava, nápoje) je za poplatek, pokud není uvedeno jinak;
- podmínky přepravy zavazadel u leteckých zájezdů (váhu a rozměry zavazadla zahrnutého v ceně a váhu, rozměry a cenu odbavovaného zavazadla) určuje letecká společnost, podmínky přepravy zavazadel Vám zašleme v pokynech k zájezdu;
- ubytování je možné vždy po 14. hodině (popř. po 16. hodině), do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla;
- výlety jsou fakultativní a nezahrnují cenu vstupného, pokud není uvedeno jinak;
- změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů je vyhrazena, popř. program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě;
- průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak;

 

PROČ JET V červnu NA MADEIRU: 
- plno sluníčka, květů, moře…. nervy a celé tělo to prostě potřebuje, nyní je tam 21 - 23 stupňů, bude tepleji
- hotel na útesu s úžasnými výhledy, výlety po celé Madeiře
- VŠE JE OTEVŘENÉ - obchodní centra, trhy, školy, restaurace dokonce i kadeřnictví, všude vysedávají lidé u kávy a nastavují tvář slunci
- během týdne se očekává i zrušení nočního zákazu vycházení a otevření kin
- normálně by byla cena daleko vyšší, jedná se o nejdražší termín, letos to tak nebude, jedná se o SUPER CENU.
- roušky stačí látkové v uzavřených prostorách a v centru města, jinak nejsou nutné
- nejkrásnější měsíc, vše kvete, květinové korzo bylo zrušeno, ale celá Madeira je jedna velká zahrada
- málo turistů, nejčastějšími hosty jsou Angličané a Ti do konce června nikam nesmí
- Madeira je oranžová, tzn. pojištění na Covid není problém, i v nejhorším případě karantény ji hradí v hotelu portugalská vláda
- pojede s Vámi průvodce i cestou, pro případné nepříjemnosti s testováním atd. 

 

Více FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

  

Madeira
Madeira