fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Florencie, Pisa, Lucca, Siena, Gimignano a Cinque Terre

Toskánsko – Florencie – Pisa – Lucca – Siena – San Gimignano – Montecatini Terme – Montecatinni Alto – La Spezia – Portovenere – Cinque Terre (Monterosso al Mare, Riomaggiore, Manarola, Corniglia či Levanto) – Ligurské moře, Carrara 

Možnost ráno cvičit JÓGU.

Pisa
Most Zlatníků
San Gimignano
Katedrála v Sieně
Michelangelův David
Bargello 

Nejkrásnější starobylá města rozkvetlého Toskánska s krásným dnem u Ligurského moře.

Plavba po Ligurském moři k vesničkám Cinque Terre, vysoko na útesech. 

Program:

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách (Česká Třebová okolo 14.00) směrem Praha, Rozvadov, Mnichov, Bologna.
2. den: Ráno přijedeme do Pisy (UNESCO), kde si projdeme Náměstí zázraků a prohlédneme šikmou věž (doporučujeme rezervaci předem), nekropoli, kostel Panny Marie i historické centrum.
Odpoledne budeme objevovat staroslavné město Lucca s jeho kostely, oválným náměstím Piazza Anfiteatro a malebnými uličkami. Zájemci se mohou pokochat výhledem ze středověké věže Torre Guinigi.
K večeru se odjedeme ubytovat do lázeňského města Montecatini Terme a poté se projdeme rušným lázeňským městem s možností vyjet lanovkou na kopec do staré čtvrti Montecatini Alto.
3. den: Po snídani vyrazíme na celodenní výlet do toskánského vnitrozemí, do měst „na kopci". Navštívíme středověkou cihlovou Sienu (UNESCO), dějiště slavných koňských dostihů Palio, s krásnou katedrálou a zachovalým gotickým centrem.
Romantickým vnitrozemím přejedeme do „středověkého Manhattanu" do San Gimignana (UNESCO), města gotických rodových věží. Tady se budeme z hradeb kochat krásným výhledem na toskánskou krajinu, plnou cypřišů a přírodních vln, ochutnáme nejlepší italskou zmrzlinu a projdeme si nejkrásnější náměstíčka a středověké uličky. Zájemci mohou navštívit baziliku Nanebevzetí Panny Marie, která je jedním z nejkrásnějších příkladů románské architektury v celém Toskánsku. Večer návrat na ubytování.
4. den: Po snídani nás čeká celodenní výlet k moři na Ligurské pobřeží. Autobusem dojedeme přes Carraru (z dálky uvidíme mramorové lomy) do přístavu La Spezia. Odkud vyplujeme lodí kolem romantických barevných vesniček vysoko na útesech Cinque Terre (UNESCO). Během plavby zastavíme v malebném přístavu Portovenere, založeném Římany, i v barevném Monterosso al Mare, kde se můžeme vykoupat. Z lodě budeme obdivovat další barvami překypující vesnice Riomaggiore, Manarola, Corniglia či Levanto.
Večer návrat na hotel do Montecatini Terme.
5. den: Po snídani přejedeme do Sesto Fiorentino, odkud pojedeme místním vlakem (jízdenky zařídí průvodce a pojede s Vámi) do Florencie (UNESCO). V kolébce renesance strávíme celý den. Na začátku spolu s průvodcem projdeme starým městem a poté nás čeká volno k návštěvě nejznámějších památek: Piazza del Duomo, Giottova kampanila, dómy, kaple Medicejských, Michelangelův David. Milovníci umění si určitě nenechají ujít Galerii Uffizi (doporučujeme rezervaci předem) a každý se musí projít po Mostě zlatníků až k paláci Pitti.
Večer se vrátíme vlakem do Sesto Fiorentino a vydáme se na cestu zpět do ČR.
6. den: Návrat do ČR v dopoledních až poledních hodinách (Praha okolo 9. hodiny, Česká Třebová kolem 12.00), další dle trasy.

Termín: 5. – 10. 5. 2020 (úterý až neděle), číslo zájezdu: 5052020
Cena: 7 990 Kč    FM: 7 590 Kč

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- 3x ubytování ve 2lůžkovém pokoji s příslušenstvím a možností přistýlky v ***hotelu;
- 3x snídani (kontinentální);
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);
- pobytové taxy (asi 2 €/os./noc, nutno platit na místě);
- příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 800 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné (asi 40–80 €), jízdenky (3 €);

- možnost cvičení jógy, 1 hodinu každé ráno tj. 3x, cena 600 Kč.

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

V případě zájmu o vstupy do památek uvedených jako doporučujeme vstupy předem, nás kontaktujte, rádi Vám pošleme odkazy na weby a časy, kdy je třeba si vstupy zajistit.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.

 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Pár slov lektorky jógy Karolíny Chudobové:

Ranní jóga nás příjemně naladí na celý den. Tentokrát jsme zvolili dost času na cvičení , klidnou snídani a následný odjezd na výlet. Cvičení se nemusí bát ani začátečník. Cílem bude protáhnout se a začít den s dobrou náladou.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Další doporučené zájezdy:

 

Levandulová Provence, Monaco a riviéra s koupáním

 

Normandie a Bretaň - království Atlantiku

 

Benátky a ostrovy Murano, Burano a Torcello

 

Malokarpatskou vinnou cestou

 

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

 

Více FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

 

Předběžná rezervace zájezdu:
Powered by BreezingForms
 
Lucca Anfiteatro
Siena