fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Alpy pěti zemí a Bernina Express

 

Bavorské Alpy
Rhétská dráha - Švýcarsko
Svatý Mořic

kostel v Churu

Garmisch-Partenkirchen (GaPa) – Zugspitze – sedlo Fern Pass – Inntal – vysokohorská silnice Silvretta-Hochalpenstraße – sedlo Bielerhöhe – Montafon – Lichtenštejnsko – Vaduz – Chur – Bernina Express (Albula, Landwasserviadukt) –  Piz Bernina – ledovec Presena – Passo Tonale – zámek Trauttmansdorf – Bolzano 

Pěti zeměmi za tři dny.
Prodloužený víkend v Německu, Rakousku, Lichtenštejnsku, Švýcarsku a Itálii.

Program:
1. den: Odjezd ve večerních hodinách (Česká Třebová okolo 20.00) směrem Praha, Rozvadov, Mnichov.
2. den: Časně ráno zastavíme u skokanských můstků v Garmisch-Partenkirchen. Poté autobusem přejedeme do Ehrwaldu a odtud lanovkou vyjedeme na nejvyšší německou horu Zugspitze (2 962 m n. m.), z jejíhož vrcholu se nám otevřou nádherné výhledy na alpské velikány.
Pro další výhledy na Zugspitzland zastavíme v sedle Fern Pass, odkud poté sjedeme do mohutného údolí Inntal.

Znovu vystoupáme, tentokrát vysokohorskou panoramatickou silnicí Silvretta-Hochalpenstraße na sedlo Bielerhöhe k přehradnímu jezeru Silvretta Stausee. Tady nás čeká procházka kolem jezera s úžasnými výhledy na Piz Buin a další třítisícovky Silvrettagruppe.

K večeru odjedeme na ubytování do hlubokého malebného údolí Montafon ve Vorarlbersku, večeře pro zájemce.
3. den: Po snídani průjezd Vaduzem (krátká zastávka v hlavním městě) a Lichtenštejnskem projedeme do švýcarského kantonu Graubündenu, kde se zastavíme v Churu, nejstarším městě Švýcarska. S průvodcem tu budeme objevovat překrásné historické centrum.  

Po poledni zájemci nasednou na slavný Bernina Express a projedou celou trasu panoramatického vlaku - průsmyk Albula, Landwasserský viadukt  (technický zázrak je 70 metrů vysoký a mizí přímo v tunelu), přes Svatý Mořic a masív Berniny (Piz Bernina 4050 m.n.m. - je jediná čtyřtisícovka východních Alp), kolem ledovcového jezera Lago BIanco, Ospizio Bernina  (nejvyšší bod trasy 2253 m.n.m.), kruhový viadukt Brusio, až do Itálie, do Tirana.  Kde na nás bude čekat autobus, který sem přijede přes Julier pass, ten  nás převeze na ubytování do oblasti  přírodního parku Adamello-Brenta  - do Passo Tonale pod ledovec Presena, pro zájemce večeře. 

4.den: Ráno po snídani opustíme hotel a vyjedeme kabinovou lanovkou do výšky nad 3.000 m.n.m. na ledovec Presena odkud se naskytnou překrásné výhledy na jižní Alpy a Adamello - Brenta Gruppe. Zastávka v sedle Passo Tonale - známé lyžařské středisko a přejezd do širokého údolí řeky Adiže.

Budeme pokračovat návštěvou zámku Trauttmansdorf s nejkrásnějšími zahradami Itálie. Na oblíbeném místě císařovny Sissi si v exotických zahradách budeme užívat nádherné vyhlídky, moře květů pod alpskými velikány i klid u jezírka. 

Podvečerní zastávka v Bolzanu, starém městě pod vrcholy Alp, které na Vás dýchne jihoitalskou atmosférou. Procházka historickým centrem pod arkádami a posezení v restauraci. Večer  přejedeme do Rakouska a zpět do ČR.
5. den: Návrat do ČR v nočních až ranních hodinách (Česká Třebová okolo 7. - 8. hod), další dle trasy.

Termín: 24.–28. 9. 2021 (pátek až úterý - svátek)    OBJEDNÁVKA


Cena: 5 990 Kč     

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- 2x ubytování ve 2-4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***penzionu, hotelu;
- 2x snídaně (formou bufetového stolu);
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Sleva na 3. a 4. lůžko (přistýlku): - 200 Kč/os. 

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (664 Kč dospělý, 332 Kč dítě do 15 let, 1328 Kč senior nad 70 let);
- příplatek za 2 večeře: 1200 Kč (tříchodová);
- pobytové taxy (asi 2 €/os./noc, nutno platit na místě);
- příplatek za jednolůžkový pokoj: 1200 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné a jízdné (asi 90 €);
- jízdenku na Bernina Express z Churu do Tirana (asi 80 CHF). Jízdenku je nutné objednat předem. Cesta trvá cca 4 hodiny. Jestliže o ni máte zájem, uveďte to prosím do smlouvy. Její cenu zaplatíte v CHF průvodci v autobuse.

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov;

+ 300 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.

 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.
Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Další doporučené zájezdy:

 

Jungfrau, Mönch a Eiger se slevovou kartou - Švýcarský trojlístek

 

Innsbruck - perla Alp s kartou

 

Mont Blanc a Ženevské jezero

 

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

 

Více FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms

 

vrchol Zugspitze