fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Jižní Čechy, kraj rybníků a památek UNESCO - 4 dny

 

 
 
 
 
 

Telč – Červená Lhota – Jindřichův Hradec – Třeboň – Borovany – Trocnov – Český Krumlov – Holašovice – Zlatá Koruna – Hluboká  – Písek – Zvíkov – Orlík

Pobyt v hotelu vedle rybníka Svět nedaleko lázní přímo v Třeboni.

NOVINKA

Program:
1. den: Odjezd, Česká Třebová okolo 7 hodiny ranní směrem H. Králové, Pardubice, Havlíčkův Brod k romantickému zámku na jezeře Červená Lhota, známého z mnoha českých pohádek jako např. Kouzla králů. Možnost prohlídky zámku nebo procházka kolem zámeckého rybníka. Přejezd do Telče (UNESCO), které si díky jedinečnému historickému jádru s měšťanskými domy zasloužilo přívlastek „Moravské Benátky“. Volný čas na pozdní oběd a návštěvu okolí renesančního zámku s krásnou zahradou v anglickém stylu. Krátká zastávka v Jindřichově Hradci, prohlídka historického centra s mohutným hradem, který byl v minulosti sídlem významného šlechtického rodu Vítkovců. Večer dojezd do Třeboně a bytování v hotelu Svět nedaleko slavného rybníka a Třeboňských lázní. Součástí areálu je restaurace Rybářská bašta.  

2. den: Snídaně, volný den, kdy můžete vyrazit naučnou stezkou na “cestu kolem Světa”, resp. kolem rybníka Svět. Lze také navštívit jednu z nejzajímavějších staveb jižních Čech,  Schwarzenberskou knížecí hrobku nebo Třeboňské Lázně, zahrát si minigolf v areálu hotelu nebo vyrazit do historického centra Třeboně. V případě zájmu lze objednat exkurzi do pivovaru Regent.

3. den: Snídaně a celodenní výlet. Cesta přes Borovany s krátkou zastávkou u nejstaršího augustiniánského kláštera v Čechách a dále přes Trocnov, rodiště Jana Žižky. Navštívíme sídlo mnoha mocných českých rodů, Český Krumlov (UNESCO), které bylo vystavěno na ohybu řeky Vltavy. Procházka městem s úzkými uličkami, které lemují gotické a renesančními domy a Lazebnický most s nádhernými výhledy na zámek i řeku Vltavu. Volný čas využijeme k příjemným posezením nebo návštěvě rozsáhlého zámeckého areálu. Možnost prohlídky některé ze zámeckých tras a procházka přes Plášťový most s nádhernými výhledy na město. Přejezd do malebné vesničky Holašovice, která byla díky dochované barokní architektuře selských statků zařazena pod ochranu UNESCO. Navštívíme také areál Zlatá Koruna, bývalý cisterciácký klášter, založený králem Přemyslem Otakarem II. na skalnatém ostrohu v hlubokém vltavském údolí. Návrat do Třeboně.

4. den: Po snídani vyklidíme pokoje, a vydáme se na cestu zpět. První foto zastávka bude u kouzelného zámku Hluboká, na kterém bydlela oblíbená Pyšná princezna. Dále zastavíme v Písku, kde projdeme historické centrum a podíváme se na Kamenný most, nejstarší dochovaný most v Česku.  Přejedeme k hradu Zvíkov a užijeme si krásných vyhlídek na soutok řek Vltava a Otava. V případě pěkného počasí poplujeme lodí k zámku Orlík (dochované sídlo staré rodové šlechty Schwarzenbergů). Projedeme přes Žďákovský most a slavné husitské město Tábor směrem do východních Čech. Návrat ve večerních hodinách, Česká Třebová okolo 22. hodiny.

Program je orientační, bude přizpůsobován počasí a okolnostem.

 
Termín: 10. – 13. 9. 2020 (čtvrtek - neděle)
Číslo zájezdu: 10092020
Cena: 4 990 Kč       

Dítě se 2 platícími na pokoji do 2,99 let bez nároku na lůžko a stravu platí 1500 Kč.

Třetí osoba na pokoji sleva 800 Kč.

 

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací;
- všechny autobusové výlety uvedené v programu;
- 3x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím  v *** hotelu Svět Třeboň

- 3x snídani (formou bufetového stolu);

- wifi, minigolf;

- pobytové taxy;
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 
Cena nezahrnuje: 
- vstupné do památek;

- příplatek za jednolůžkový pokoj - 1400 Kč.

 

DELŠÍ POBYT V JIŽNÍCH ČECHÁCH: Lipno, Šumava - koupání, výlety i cyklistika - 7 dnů

 
Klient nemusí absolvovat všechny výlety, program si každý přizpůsobí svým možnostem a zájmům.

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, nebo Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Havlíčkův Brod.

+ 200 Kč: Lanškroun, Choceň, Svitavy, Vamberk.


Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy. 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se, prosím, obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Další doporučené zájezdy:

České Švýcarsko plné pohádek, skal a vyhlídek - 5 dnů

Západní Čechy, sopky, lázně, pověsti - 4 dny

Jižní Čechy - Třeboňsko

 

Jednodenní zájezdy - po Čechách, Slovensku...

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms