fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Krásy Dolního Rakouska vlakem

 


Údolí Wachau - Krems an der Donau - Dürrnstein - Melk - St. Pölten - Mariazell

Program: 

1. den - Ráno odjezd vlakem Railjet přes Brno a Břeclav do rakouské metropole Vídně, kde shlédneme moderní podobu vídeňského hlavního nádraží a následně se skrz nejdelší železniční tunel v zemi přesuneme do metropole Dolního Rakouska - města St. Pölten. Ubytování a prohlídka centra. Uvidíme řadu významných historických budov dokazujících bohatou historii sahající až do římské doby. Z nejdůležitějších míst např. zdejší katedrálu, Klangturm, městské muzeum nebo muzeum Dolního Rakouska. Ubytování v centru města.  

2. den - Ze zemského hlavního města St. Pöltena se vydáme údolím Pielachtal na celodenní výlet unikátní úzkorozchodnou železnicí Mariazellbahn do nejznámějšího poutního místa Rakouska - Mariazell. Železniční trať s jedinečnými výhledy, tunely, mosty a viadukty se stoupáním až 27 ‰ je zároveň nejdelší úzkokolejnou železnicí Rakouska. Po příjezdu do Mariazell prohlídka městečka včetně slavné Mariazellské baziliky s dřevěnou soškou Panny Marie. Na závěr dne možnost ochutnat zdejší perníčky. Návrat na ubytování. 

3. den - Ráno vyrazíme regionálním vlakem směr Melk - prohlídka městečka a v případě zájmu návštěva největšího benediktínského kláštera Evropy a barokní perly Rakouska - kláštera Melk a jeho zahrad. Z Melku se vydáme napříč malebným a romantickým údolím Wachau (UNESCO). Vyhlídková plavba po Dunaji nám zajistí vyhlídky na terasovité svahy s vinicemi, ovocnými sady i působivé vinařské obce a oblast nalezení slavné Willensdorfská Venuše. Idylické “meruňkové”město Dürnstein - křivolaké uličky, klášter, nebo hradní zřícenina, kde byl vězněn slavný anglický král - Richard Lví srdce.

Závěrem Krems an der Donau - město na soutoku Kremže a Dunaje proslavené zejména pálivou hořčicí a pěstováním vinné révy. Procházka historickým jádrem města - hlavní ulice Obere a Untere Landstrasse, barokní Mariánský sloup, Kostel Sv. Víta, pevnost Gozzoburg a symbol města - brána Steintor. Návrat na ubytování do St.Pöltenu.  

4. den - Odjezd ze St. Pölten směr Vídeň a přestup na dálkový vlak Railjet směr ČR. Jízda přes Břeclav a Brno. Návrat do České Třebové v podvečer.

Termín: 15. 10. – 18. 10. 2020 (čtvrtek až neděle)

Pro skupiny od 8 osob lze nabídnout individuální termín. 

S blížícím se termínem rostou ceny jízdenek, cena se bude zvyšovat. 

Číslo zájezdu: 1510202002

Cena: 8.990 Kč     

Cena zahrnuje:

- vlakovou dopravu do St. Pölten a zpět (Railjet ČD);

- 3x ubytování ve *** penzionu;

 - služby průvodce.

 

Cena nezahrnuje:

- příplatek za jednolůžkový pokoj 1800 Kč;

- příplatek za snídani 900 Kč (3x snídaně);

- pojištění léčebných výloh Allianz pojišťovny vč. storna: do 15 let 175 Kč, dospělí 350 Kč a 700 Kč/senior nad 70 let;

- pobytovou taxu (splatná na místě cca 2 €/os./noc);

- další vstupné a jízdné (loď 26 €, regionální vlaky 13 €, vlak Mariazell 38 €).

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

  

Nástupní místa:  Praha, Pardubice, Česká Třebová, Brno, Břeclav. 

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny od 8 osob. Při nižším počtu zájemců se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd  pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Více fotografií na FACEBOOKU.

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

POBYTY S VÝLETY

 

Další zájezdy vlakem:

Technické a přírodní unikáty středního Slovenska po železnici

Adventní Salzburg a Solná komora vlakem

   

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms