fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Lago di Garda a západní Dolomity

Lago di Garda – Malcesine – Monte Baldo – Limone Sul Garda – Riva del Garda – Lago di Tenno – Ville del Monte – Calvola – Canale di Tenno – Varone -  Brenta - Arco - Lago di Molveno – Pradel – rifugio La Montanara

 
Lago di Garda
Malcesine
 Malcesine lanovka
Sirmione 


PROGRAM:

1. den: Odjezd z Pardubic okolo 19.00, směrem Praha, Innsbruck, Rovereto.

2. den: Ráno dorazíme k jednomu z nejkrásnějších a nejhlubších alpských jezer Lago di Garda do městečka Malcesine. Lanovka (22 €) s otáčejícími se kabinkami nás vynese vysoko nad jezero na vrchol Monte Baldo, kde nás čekají překrásné výhledy na Dolomity a na ledovec Presena. Sjedeme do středověkého městečka Malcesine se spletí starých uliček a hradem Scaligero. Zájemci přejedou trajektem (10 €) na západní stranu jezera Lago di Garda (kam se autobus nedostane) do městečka Limone Sul Garda, které je proslaveno pěstováním citrónů a dlouhověkostí svých obyvatel, městečko je schované pod mohutnou skálou. Navečer ubytování v Riva del Garda, večeře.

3. den: Po snídani vyjedeme na výlet do nedalekého okolí, zastavíme u jeskynních vodopádů Varone (6 €), kde si projdeme jeskyně, prohlédneme si botanickou zahrádku a obdivovat můžeme i četné vodopády vč. skalních. Autobus doveze k Lago di Tenno, které lze obejít. Nenáročný pěší výlet do vesniček na kopci Ville del Monte, které se řadí mezi ty nejkrásnější v Itálii. Její části Calvola, Canale nás okouzlí zachovalými středověkými kamennými domy, křivolakými uličkami a dechberoucími výhledy na jezero Garda, olivové háje i Dolomity. V případě zájmu lze zajistit ochutnávku místních specialit, carne salada, vína a olivového oleje (12 €) spojenou s nákupem místních specialit (sýr, víno, pršut, olivy, balzamico, pesto) za výhodné ceny producentů v místním družstvu. V podvečer bude čas na koupání či prozkoumání půvabného města Riva del Garda, večeře.

4. den: Po snídani vyklidíme pokoje a vyrazíme do hlubokého údolí pod masiv Brenta. Krátká zastávka v Arcu, v jehož historické části se lze projít kamennými uličkami a vystoupat do výšky 130 metrů k hradu, odkud se naskytne krásný výhled. Panoramatickou silnicí dojedeme k Lago di Molveno pod dolomitský masiv Brenta. Lanovkou (16 €) vyjedeme na Pradel (1 350 m n. m.), kde se rozloučíme s Dolomity překrásnými výhledy na jezero a špičatý masiv Brenta s typickými dolomitskými štíty. Milovníci turistiky vyjdou až na rifugio La Montanara . K večeru odjezd zpět.

5. den: Návrat do ČR v ranních hodinách (Pce okolo 6.00), další dle trasy.

 

Termín: 27. 5.– 31. 5. 2020 (středa až neděle), číslo zájezdu: 27052020
Cena: 6.290 Kč

PODOBNÝ ZÁJEZD: Lago di Garda a pohodové Dolomity - POBYT V HOTELU S BAZÉNEM S VÝLETY  zde

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- výlety dle programu;
- 2x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu v Riva del Garda nedaleko pláže;
- 2x snídaně (formou bufetového stolu);
- 2x večeře (tříchodové menu včetně salátového bufetového stolu);
- služby průvodce;

- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);
- pobytové taxy (ccai 2 €/os./noc, nutno platit na místě);
- příplatek za jednolůžkový pokoj 1 200 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné, lanovky.

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Ubytování je zajištěno v ***hotelu nedaleko pláže v turistickém centru Riva del Garda na severním břehu jezera Lago di Garada.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Více fotografií na FACEBOOKU.

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

 

Další doporučené pobyty s výlety:

 

Pohoda u Balatonu

 

Za krásami rozkvetlých Alp

 

Pohodová dovolená pod štíty Dolomit

 

Chorvatsko - Plitvice a koupání v moři

 

Slovinskem od Alp až k moři

 

Termály Velký Meder autobusem

 

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms