fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Malokarpatskou vinnou cestou

Lednicko–valtický areál – Salon českých vín – Malokarpatská vinná cesta – vinařství Svätý Jur – Pezinok – Modrá – Červený Kameň – výrobna majoliky – vinařství Dolany – tradiční kachna s lokši – Bratislava – projižďka lodí – Salon slovenských vín – možnost zakopení vín

NOVINKA

Lednicko-Valtický areál
Malokarpatská vinná cesta
Piaristický klášter
Zámek Lednice
Výroba tradiční lidové keramiky
Vinařství
Vinařství
Bratislava

 
Třídenní vinařský zájezd, který nás provede dvěma vinařskými oblastmi s důrazem na Malokarpatskou vinařskou oblast. Podíváme se na zajímavá místa v navštívených regionech, dozvíme, co jsme nevěděli o vinařských tradicích a ochutnáme to nejlepší z navštívených vinařství. Možnost nákupu kvalitních vín.

Program:
1. den: Odjezd v ranních hodinách (Č. Třebová okolo 8. hodiny). Projedeme moravskou vinařskou oblastí Pálava do Lednicko-valtického areálu, který nabízí řadu památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Seznámíme se se zámky v Lednici (200 Kč) a Valticích a dalšími památkami v nádherně upraveném parku (UNESCO).

Navštívíme sklepní prostory Valtického zámku s expozicí Salónu vín České republiky, kde je shromážděno nejlepších sto vín oceněných v národních soutěži (degustace 160 Kč).

Po ubytování v Malokarpatském regionu zavítáme do soukromého vinařství v městečku Svätý Jur, které produkuje evropsky oceňovaná vína. Degustace s výkladem majitele a občerstvením proběhne ve 400 let starých sklepních prostorách patřících ke klášteru piaristů (15 €).

Možnost zakoupení vín.
2. den: Snídaně, tento den projedeme Malokarpatskou vinnou cestu se zastávkami v malebných vinařských městečkách Svätý Jur, Pezinok a Modrá.

Navštívíme hrad Červený Kameň (7 €), který po století vlastnil významný rod Pálffyovců.

Zavítáme také do výroby tradiční lidové majoliky (3 €) s možností nákupu a výroby vlastního hrníčku.

Cestu zakončíme návštěvou vinařství v Dolanech, kde nás čeká prohlídka vinic, návštěva starého mlýna ze 17. století a degustace vín (28 €) z tohoto vinařství s bohatou tradiční večeří (pečená kachna a domácí lokše, neomezená konzumace vína). Specialitou vinařství je mešní víno, které se zde připravuje s povolením želivského opata. Možnost zakoupení vín.
3. den: Snídaně, dopoledne si prohlédneme historické centrum Bratislavy (dóm sv. Martina, Michalská brána, Stará radnice, prezidentský palác) a seznámíme se s kolekcí Národního salónu vín Slovenské republiky v historickém sklepení Apponyiho paláce (pro zájemce degustace 9 € nebo jenom prohlídka).

Volný čas v Bratislavě lze využít k nákupům nebo návštěvě známé vyhlídkové věže UFO (8 €). Zájemci se mohou zúčastnit vyhlídkové plavby po Dunaji (7 €).

Návrat do ČR ve večerních hodinách. Č. Třebová okolo 19. hodiny. 

Termín: 9.–11. 10. 2020    Číslo zájezdu: 9102020

Cena: 3 990 Kč

 Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- 2x ubytování ve 2 lůžkovém pokoji s možností přistýlky se snídaní ve ****hotelu;

- pobytové taxy;
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:
pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny, a. s. (182 Kč dospělý,  91 Kč dítě do 15 let, 364 Kč senior nad 70 let);
- příplatek za jednolůžkový pokoj 1 500 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné.

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Svitavy, Letovice, Brno, Břeclav.

+ 300 Kč: Pardubice, Hradec Králové, Holice, Chrudim, Letohrad, Žamberk, Vamberk, Třebechovice, Rychnov nad Kněžnou, Choceň.

Praha, Kolín, Pardubice: na zájemce z těchto měst počkáme po dohodě u konkrétního vlaku (nyní EC 273 Metropolitan - lze měnit dle aktuálního jízdního řádu)  u nádraží v Č. Třebové. 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Další doporučené zájezdy:

 

Innsbruck - perla Alp s kartou

 

Štrasburg, Colmar a vinná stezka

 

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

  

Více FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms