fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Českosaské Švýcarsko s výletem do Sprévského lesa

Bastei – Königstein – Lilienstein – Hřensko – Pravčická Brána – Edmundova soutěska – Kamenice – Bad Schandau – lázně Toskana – Sprévský les – Lübbenau – Lehde – skalka Nochten 

 Sprévský les
 Bad Schandau
 pevnost Königstein
 Lodičky
 Hřensko
 Edmundova soutěska
 most Bastei
Lilienstein

Rozkvetlý prodloužený víkend s ubytováním v legendárním ****hotelu Praha v Hřensku.

Program:
1. den: Odjezd v časných ranních hodinách (Č.Třebová okolo 4.00) směr Pardubice, Praha (možný nástup, ne výstup), Königstein.
Dopoledne přijedeme k monumentálnímu mostu Bastei. Prohlédneme si skalní město s unikátním mostem přes Kuní jámu (76 m vysoký a 190 m nad hladinou Labe) a půjdeme ke skalnímu hradu Neurathen (3 €).
Poté přejedeme k nejznámější stolové hoře celého Saského Švýcarska Lilienstein, kde nás výhledy z jejího vrcholu odmění za asi hodinu až hodinu a půl trvající výšlap (nepovinné, nutná pevná obuv).

Na vrcholu další stolové hory (vyjedeme výtahem) Königstein si prohlédneme stejnojmennou monumentální pevnost, která kraji dominuje již od středověku. I tady na nás čekají nádherné výhledy na Labe a okolní pískovcovou krajinu (prohlídka včetně audioguide v češtině asi 13 €).
K večeru odjedeme na ubytování v srdci národního parku České Švýcarsko do hotelu Praha v Hřensku na břehu říčky Kamenice. Večeře.
2. den: Volný den v Hřensku. Využít jej lze k turistice k Pravčické bráně, kde se nachází proslulý 16 m vysoký skalní oblouk s dolním rozpětím 26 metrů, který je nejzajímavějším útvarem Českého Švýcarska (100 Kč). Je možné i sejít k lodičkám a do Hřenska doplout Edmundovou soutěskou (100 Kč).
V případě zájmu minimálně 20 osob vyjedeme večer autobusem do malebných lázní Bad Schandau, kde se zájemci mohou vykoupat v termálních lázních Toskana (17 €/2 hod.) Využít lze slaný bazén, sauny, venkovní bazén i vířivky, ... Ostatní se projdou po malebném lázeňském městečku, případně si zajdou na vyhlídku či posedí v cukrárně. Návrat na ubytování, večeře.
3. den: Ráno vyrazíme do oblasti Sprévského lesa, kde řeka Spréva vytvořila rozvětvenou síť kanálů. Mnoho kilometrů ramen řeky nechalo vyrůst mohutnému lesu a vzniknout jedinečnému biotopu. Do lesa lze po vodě vjet na podlouhlých lodích zvaných kahn (12 €) a zjistit, jak zde žijí původní obyvatelé (polabští Slované). Vyplujeme z malebného lužického města Lübbenau, na pramicích poplujeme lesními kanály až do slovanské vesnice Lehde, kde zájemci navštíví skanzen lužických Srbů (5 €).

Poté přejedeme k lužickému Findlingspark Nochten (6 €), tedy Parku bludných balvanů, kam v době ledové ledovec ze Skandinávie přivalil 7 000 valounů. Tato unikátní krajina je přeměněná na úžasnou botanickou zahradu s množstvím rostlin, ať už jsou to skalničky, květiny, stromy či pouštní trávy. Park se rozkládá na 20 ha, a zejména v době květu nabízí jedinečné zážitky.
Večer odjezd zpět do ČR. Návrat přes Liberec a H.Králové v pozdních nočních hodinách (Č. Třebová okolo 23.00), další dle trasy.

Termín: 12.–14. 6. 2020 (pátek až neděle), číslo zájezdu: 12062020
Cena: 3 790 Kč    Cena FM: 3 600 Kč

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- 2x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ****hotelu Praha v Hřensku včetně místních poplatků;
- 2x snídani (formou švédských stolů);

- 2x večeři (tříchodové menu);
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (182 Kč dospělý, 91 Kč dítě do 15 let, 364 Kč senior nad 70 let);
- příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 100 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné.

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Praha je možná na odjezd, pro cestu zpět lze zajistit autobus z Liberce. 

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.)

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Další doporučené zájezdy:

 

Víkend u Balatonu

 

Mainau, Bodamské jezero a Appenzellské Alpy

 

Alpy čtyř zemí s Horským Expresem

 

Malokarpatskou vinnou cestou

 

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

 

Více FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms

Kategorie: