fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Zámky šíleného krále, Zugspitze a hory v plamenech

Klášter Ettal – zámek a zahrady Linderhof – zámek Neuschwanstein – strž Pollaschlucht – Mariánský most – Hohenschwangau – zámek a jezero Herrenchiemsee – Partnachklamm – Zugspitze – visutý most Highline 179 Reute – hrad Ehrenberg – Bad Tölz – Garmisch-Partenkirchen (GaPa) – Lermoos

zámek Neuschwanstein
zámek Linderhof
strž Pollatschlucht
Klášter Ettal
soutěska Partnachklamm
Wettersteingebirge
zámek a jezero Herrenchiemsee
Zugspitze

Jako bonus nás v případě hezkého počasí čeká velkolepá ohnivá show Hory v plamenech – Berge im Flammen.

 

Program:
1. den: Odjezd v pozdních večerních až nočních hodinách (Česká Třebová okolo 22.00) směr Praha, Rozvadov, Mnichov.
2. den: Ráno krátce zastavíme u benediktýnského kláštera Ettal a navštívíme první zámek a zahrady Ludvíka Bavorského - Linderhof. Přejezd do Rakouska. Výjezd lanovkou na nejvyšší německou horu Zugspitze (2 962 m n. m.) s velmi působivými výhledy, dojezd na ubytování v malebném vysokohorském středisku Lermoos pod Zugspitze s překrásnými výhledy na masiv Zugspitze.
3. den: Po snídani odjezd do městečka Schwangau pod zámkem Neuschwanstein, který se stal předlohou pro hrad Šípkové Růženky. Vypravíme se také ke strži Pöllatschlucht s Mariánským mostem i ke kouzelnému jezeru Alpsee. Prohlídka zámku Neuschwanstein.
Odpoledne zastavíme ve středověkém městečku Füssen se štítovými domy s možností procházky malebnými uličkami až k místnímu zámku (dříve pevnosti). Přejedeme do Reute, kde navštívíme nejdelší visutý most v Alpách Highline 179, dlouhý 406 m a dosahující výšky 114 m. Odvážní přejdou závěsný most spojující ruiny hradu Ehrenberg a pevnost Claudia, ostatní se projdou po překrásném okolí. Návrat do hotelu do Lermoosu.
Večer, pokud počasí dovolí, budeme z okolí hotelu nebo z hřiště sledovat ty nejúchvatnější obrazce vyčarované svatojanskými ohni na masivech Zugspitze, Sonnenspitze i Grubigstein. Dech beroucí ohnivá show začíná ve 22.00, kdy se na okolních horách rozzáří asi 10 000 ohňů, které vytvoří nejrůznější obrazce a řetězy. Jedná se o jednu z nejkrásnějších alpských podívaných.

4. den: Po snídani odjezd do Garmisch-Partenkirchenu, zastávka u skokanských můstků, nenáročná procházka soutěskou Partnachklamm, kterou vyhloubila řeka Partnach hluboko v masivu Wettersteingebirge.
Přejezd do malebného městečka s malovanými domy Bad Tölz, známého ze seriálu Big Ben, procházka lázeňským městečkem.
Dojedeme do přístavu Prien-Stock, odkud se lodí vydáme na poslední a nejluxusnější zámek šíleného krále Ludvíka Bavorského Herrenchiemsee, který se nachází na ostrově v jezeře Chiemsee. Prohlídka zámku, opět v ČJ.
K večeru odjezd z Prien-Stock zpět do ČR.
5. den: Návrat do ČR po půlnoci (Česká Třebová okolo 4.00), další dle trasy.

Termín: 18.–22. 6. 2020 (čtvrtek až pondělí), číslo zájezdu: 18062020
Cena: 4 990 Kč    Cena FM: 4 740 Kč

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- 2x ubytování ve ***penzionu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím s možností přistýlky;
- 2x snídani (formou bohatého bufetu);
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (182 Kč dospělý, 91 Kč dítě do 15 let, 364 Kč senior nad 70 let);
- pobytové taxy (asi 2 €/os./noc, nutno platit na místě);
- příplatek za jednolůžkový pokoj 2 500 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné a jízdné na lanovku a loď (cca 90 €);

- večeře 2x tříchodové menu 1300 Kč v nedaleké restauraci. 

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Plzeň, Beroun (OMV), Rozvadov (MOL);


+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.

 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Další doporučené zájezdy:

 

Norsko, Švédsko a Dánsko 

 

Innsbruck - perla Alp s kartou 

 

Alpy čtyř zemí s Horským Expresem

 

Srdce Švýcarska 

 

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

 

Více FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms

 
 
 
 
Kategorie: