fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Norsko, Švédsko a Dánsko

Göteborg – Tanumshede (UNESCO) – Oslo – ostrov Bygdoy – Lillehammer – skanzen Maihaugen – Dombas – Romsdalen – soutěska Slettafossen – Romsdalen bridge – Atlantská cesta – Atlantského oceánu – most Storseisundbrua – Åndalsnes – vyhlídka Romsdalstrappa – Zlatá cesta severu – Stěna Trolů –  cesta Trollů - soutěska Gubrandsjuvet – vyhlídka Ørnesvingen na Geirenger fjord –  Orlí hory - vodopád Storfossen – Dalsniba – kostel v Lomu – národní park  Rondane – soutěska řeky Sjoa – Rytířský skok – Kodaň 

NOVINKA

Svinesundský most
 Vodopád Storfossen
 Romsdalstrappa
 Národní park Rondane
Národní park Rondane
 Sedm sester
 Svinesund
 Skanzen Maihaugen
Olympijský park Lillehammer
Romsdalen
Trollí stezka
Slettafossen

 

Program:

 1. den: Odjezd z ČR v dopoledních hodinách (Česká Třebová cca v 9 ráno), přejezd přes Německo do Rostocku, noční trajekt do Švédského Trelleborgu (8 hod). 
2. den: Celodenní přejezd přes Švédsko, při kterém navštívíme 2. největší švédské město Göteborg - projdeme čtvrť Lilla Bommen, centrum města a kdo bude chtít, nasaje i atmosféru rybího trhu.

Odpoledne, cestou na sever se zastavíme v Tanumshede (UNESCO) - místo unikátních skalních rytin z doby bronzové, poté dojedeme k našemu prvnímu norskému fjordu a zároveň na hranice Norska a Švédska, ubytování v oblasti Skjeberg.
3. den: Oslo, krátká zastávka v hlavním městě.  Odjezd do olympijského města Lillehammer, města které leží u největšího norského jezera MjösaNávštěva skokanského můstku, kde plál olympijský oheň, následně velký skanzen Maihaugen, dojezd na ubytování v oblasti fjordu Gudbrandsdalslagen. 
4. den: Cesta na sever, k tomu nejkrásnějšímu z Norska: přejezd přes Dombas a údolí Romsdalen,  ke stěně Trolů. Podél divoké řeky Rauma dojedeme do monumetnální soutěsky Slettafossen s bouřícím vodopádem a neopomeneme ani vyhlídku na Romsdalen bridge, dojezd do kempu v blízkosti Trolí stezky. Cesta Trollů překonává 11 serpentinami 800 výškových metrů a poskytuje překrásné výhledy. 
5. den: Možnost snídaně, perla norského pobřeží Atlantská cesta, která patří mezi nejkrásnější silnice na světě. 8 km úsek spojuje ostrovy a ostrůvky norského pobřeží Atlantského oceánu. Zastavíme se u největšího z mostů Storseisundbrua, v plánu je i vycházka u netradičního uměleckého výtvoru Columna Transatlantica.

Na cestě zpět se zastavíme v městečku Åndalsnes - možnost výstupu na vyhlídku Romsdalstrappa (500 výškových metrů), případně lehčí procházka u fjordu a při ústí řeky Raumy. Cestou využijeme 2x kratší trajekt. Návrat na ubytování
6. den: Možnost snídaně, ZLATÁ CESTA SEVERU - nejznámější norská vyhlídková trasa: pověstná převislá Stěna Trolů, soutěska Gubrandsjuvet, projedeme Orlí hory,  vyhlídka Ørnesvingen na Geirenger fjord, vodopád Storfossen, v případě příznivého počasí výjezd i na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídku, na Dalsnibu - vyhlídka na fjord Geiranger z výšky téměř 1 500 metrů, na strmé stěny, které krášlí četné vodopády jako Sedm sester, Nápadník či Naděje. Zastávka u dřevěného kostela v Lomu,  ubytování v oblasti Randsverku.
7. den: Možnost snídaně, turistika v nejstarším národním parku Norska - Rondane. Čeká nás cca 6 km tůra v tundře kolem nádherných vodopádů, k večeru krátký výlet k soutěsce řeky Sjoa - Rytířský skok, návrat na ubytování do Randsverku.
8. den: Možnost snídaně, přejezd do Osla, kde si projdeme centrum hlavního města - moderní budova opery, královský palác, pevnost Akershus, radnice, centrum Nobelovy ceny míru. Navštívíme ostrov Bygdoy, kde bude možné navštívit Muzeum Fram, Muzeum Thora Heyerdhala Kon-Tiky nebo Norské námořní muzeum, neopomeneme také věhlasný Vigeland park. Noční přejezd do Kodaně.
9. den: Časně ráno příjezd do Kodaně, hlavního města Dánského království, které leží na ostrovech, procházka města s průvodcem. Uvidíme královský palác Amalienborg, Christianborg, radnici, vyfotíme Malou mořskou vílu, symbol Kodaně. Možnost okružní plavby přístavem. Osobní volno a odjezd zpět do ČR. Noční přejezd do ČR. 
10. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách, Č.Třebová okolo 13 hodiny. 
  

Program je orientační a může být upraven průvodcem dle dané situace (počasí atd.). 

Termín: 30. 6.–9. 7. 2020, číslo zájezdu: 30062020/01
Cena: 13 690 Kč    Cena FM: 12 990 Kč 

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů, mostů a parkovného;

- 3x trajekt dle programu (1x Rostock - Trelleborg, 2x přes fjord na Atlantské cestě);
- 6x ubytování ve 4 lůžkových chatkách či pokojích (2 palandy) s malým kuchyňským koutem (lednice, vařič, bez nádobí), bez povlečení;
- služby průvodce (v plánu je Dušan Slovák);

- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (360 Kč dospělý, 180 Kč dítě do 15 let, 720 Kč senior nad 70 let);
- dvoulůžkové pokoje za příplatek (pokoje mohou mít sdílenou kuchyňku): 4 500 Kč osoba;

- 4x snídaně: 1 600 Kč;

- 6x večeře: 4 400 Kč; 

- kajuta s WC a sprchou Rostock - Trelleborg (doporučujeme): dvoulůžková 1600 Kč/os.; čtyřlůžková kajuta 900 Kč/os.;

- použití sprchy v kempech (cca 10 - 20 NOK/5 min);

- vstupy (cca 80 DKK, 90 SEK, 800 - 1000 NOK);

- kauce na úklid chatek 1000 Kč, v případě že vždy uklidíte chatku, bude Vám kauce vrácena, jinak za každý úklid 1000 Kč. 

 

Při obsazení 4. lůžkové chatky 3. osobami, příplatek 1 800 Kč/os. 

Při včasném přihlášení můžeme doobsadit  bez příplatku, musí to být uvedené na smlouvě. 

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Ústí nad Labem;


+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.

 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

 

Upozornění: Norsko je velmi drahou zemí, zajistili jsme pro Vás pouze základní ubytování v chatkách a pokojích, jak je v Norsku běžné. Kempy a motel jsou často na hezkém místě, zařízení je však zcela základní. 

Stravování je v rozsahu, který je v kempu dostupný, tzn. různého rozsahu, nelze zajistit jen vybrané večeře či snídaně, nabízíme: 4x snídaně: 2x jednoduchá, 2x buffet.

6x večeře: 2 x buffet, 4 x jednochodová. 

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Další doporučené zájezdy:

 

Jungfrau, Mönch a Eiger se slevovou kartou - Švýcarský trojlístek

 

Innsbruck - perla Alp s kartou 

 

Alpy čtyř zemí s Horským Expresem

 

Srdce Švýcarska 

 

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

   

Více FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms