fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Slovenský ráj - železniční unikáty a jeskyně

Hrad Strečno a údolí Váhu - trať SNP Turčianské Teplice - Banská Bystrica - Ochtinská aragonitová jeskyně – Rožňava - Dobšinská ledová jeskyně - Palcmanská Maša - Telgárt - Telgártská slučka - prameny Hronu - salaš Krajinka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Víkendový výlet za krásami Slovenského ráje a jeho unikáty.  

Program:
1. den: Ráno odjezd z ČR, Česká Třebová okolo 4.30 hod. směrem Olomouc a Žilina.

Ráno zastávka pod hradem Strečno, zájemci o krásný výhled do údolí Váhu si vystoupají k hradu.

Přejezd do Turčianských Teplic, odkud pojedeme po unikátní trati SNP do Banské Bystrice. Tento železniční unikát nabízí k projetí 22 tunelů o celkové délce přes 12 km vč. nejdelšího tunelu u Harmance o délce 4.698 m.

V Banské Bystrici nasedneme zpět do autobusu a předeme do Slovenského ráje, nejdříve nás čeká Ochtinská aragonitová jeskyně (UNESCO) unikátní jeskyně, jediná svého druhu v Evropě. Prohlídka i jeskyně je dlouhá 300 m, má cca 104 schodů a teplota je do 8 stupňů.

Navečer přejezd na ubytování do Rožňavy. Individuální procházka tímto starým hornickým městem ze 13 století, či volný čas na večeři. Hotel je v centru města. 

2. den: Po snídani odjezd k Dobšinské  ledové jeskyni, prohlídka jedné z nejkrásnějších ledových jeskyní na světě.

Zastávka u vodní nádrže Palcmanská Maša a na závěr Telgárt s železničním unikátem, tzv. Telgártskou slučkou. Telgartský viadukt - (délka 86 m) a nejnáročnější železniční technické dílo Slovenska - Telgártská smyčka - spirálovitý Telgártský tunel dlouhý 1239 m s poloměrem oblouku 400 m v blízkosti nejvyššího železničního bodu Slovenska na tratích s normálním rozchodem (960 mnm).

Procházka k pramenům řeky Hron. 

Cestou zpět salaš Krajinka, kde se podíváme zblízka na původní život na salaši a zpravování ovčího mléka tradičním způsobem. Můžeme si také zakoupit tradiční zejména sýrové výrobky (pečivo, žinčica, brynza, korbáčiky, pareničky).

Odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách, Česká Třebová okolo 23. hodiny. 

 

Termín: 25. – 26. 9. 2021 (sobota - neděle)       OBJEDNÁVKA

Cena:  2 890 Kč          

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- 1x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v *** hotelu v centru Rožňavy;
- 1x snídani (formou bufetového stolu);

- pobytové taxy;
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 
Cena nezahrnuje: 
pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (350 Kč dospělý, 175 Kč dítě do 15 let, 700 Kč senioři nad 70 let);
- příplatek za jednolůžkový pokoj: 350 Kč;
- vstupné (15 €) a jízdné vlakem (7 €);

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.
  

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Moravská Třebová, Mohelnice, Olomouc, Rožnov pod Radhoštěm.

+ 300 Kč: Pardubice, Hradec Králové, Holice, Chrudim, Svitavy,  Letohrad, Žamberk, Vamberk, Třebechovice p. O., Choceň, Týniště n. O., Kostelec n. O.

   

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

  

Podobný pobytový zájezd:

Rozkvetlé Dolomity a Lago di Garda

Chodsko a Šumava

Lago Maggiore s výletem do Milána

Léto u alpského jezera Lago di Garda

 

Další zájezdy:

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Více fotografií na FACEBOOKU.