fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Slovinskem od Alp až k moři - prázdniny

Slovinské Alpy – Jaderské moře – Bledské jezero – Bohinjské jezero – soutěska Vintgar – lanovka na Vogel – Triglav – Koper – Piran – Portorož (Přístav růží) – Sečovlje saliny – Lipica – Terst – zámek Miramare (nebo Skočjanské jeskyně) – Predjamský hrad – Postojnské jeskyně – Lublaň (Ljubljana)

kostel sv. Jana Křtitele u Bohinjkého jezera
Bledské jezero
Lublaň
Bohinjské jezero
 

Pobyt v hotelu u moře s vyhřívaným bazénem a s výlety.
Vhodné i pro rodiny s dětmi. Krátká cesta. 

Program:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách (Česká Třebová okolo 20.00) směrem Pardubice, Praha, Dolní Dvořiště, Salzburg, Villach.

2. den: Ráno přijedeme do národního parku Triglav ve Slovinských Alpách. Den začneme pohodovou procházkou divokou soutěskou Vintgar mezi skalami a vodopády.

Pokračovat budeme k Bohinjskému jezeru, kolem nějž přejdeme pod vrch hory Vogel. Zájemci mohou vyjet lanovkou do výšky 1 535 m n. m., odkud se naskýtá překrásný panoramatický výhled na Bohinjské jezero a Julské Alpy, včetně nejvyšší slovinské hory Triglav (2 864 m n. m), lze vystoupat další sedačkovou lanovkou na Orlove Glove, lehká turistika s překrásnými výhledy. 

Odpoledne přejedeme do rušného lázeňského městečka Bled, které si oblíbily mnohé slavné osobnosti. Kolem Bledského jezera se vydáme k vyhlídce na malebný středověký hrad, rozkládající se na 139 metrů vysoké skále nad jezerem. Ostrůvek s kostelíkem Panny Marie ze 13. století uprostřed jezera se stal symbolem Slovinska a uvidíte jej snad na všech propagačních materiálech.

K večeru odjedeme na ubytování k Jaderskému moři do hotelu Ville Park mezi Portoroží a Piranem, kde také povečeříme.

3. den: Po snídani nás čeká odpočinkový den, který můžeme strávit koupáním v moři či relaxací v areálu hotelu a jeho bazénech.

Odpoledne se vydáme do nedalekého luxusního letoviska s vyhlášenými písečnými plážemi Portorož (Přístav růží) a do Piranu. Součástí Portorože jsou slavné saliny Sečovlje. Zájemci půjdou na exkurzi do salin, podívat se jak se těží sůl, ostatní si vystoupí v Portoroži a projdou si moderní letovisko, či se vykoupou. 

Do hotelu se vrátíme na večeři.

4. den: Po snídani nás čeká výlet do Itálie na zámek Miramare, který se nachází „jak bílé hnízdo vlaštovek přilepený na skály“ na mořském břehu. Sídlo císaře Maxmiliána I. Mexického a jeho lásky Charlotty Belgické je obklopeno překrásnými zahradami a mořem. Cestou projedeme přes jeden z nejdůležitějších rakousko-uherských přístavů Terst, jehož vznik se datuje již dávno před Římany. 

Odpoledne navštívíme vesnici Lipica, která dala jméno ušlechtilým bílým koním Lipicánům, chovaným pro španělskou jezdeckou školu už od 16. století. Dnes zde chovají asi 300 koní a my se za nimi podíváme do stájí i na pastviny. Do hotelu se vrátíme v podvečerních hodinách tak, abychom stihli vykoupání v moři či bazénu a večeři.

5. den: Po snídani nás čeká odpočinkový den, který je možné využít ke koupání i  příjemné procházce po pobřežní promenádě. Čeká nás Starý Piran, přezdívaný Slovinské Benátky, leží na mořském ostrohu a má dokonale zachovalé historické jádro, plné úzkých kamenných uliček. Z Kampanily se nám otevře nezapomenutelný výhled nejen na město, ale i na mořský záliv, v němž leží. Ve městě je úžasná atmosféra. Večeře. 

6. den: Po snídani vyklidíme pokoje a odjedeme z hotelu do Postojnských jeskyní (UNESCO), největšího jeskynního systému v Evropě s více než 24 km chodeb. Během prohlídky, z části pěší a z části podzemním vláčkem, uvidíme podzemní říčku Pivku, bohatou krasovou výzdobu a tajemné endemity, k nimž patří např. macarát jeskynní.

Poté se krátce zastavíme na vyfocení Predjamského hradu, nejznámějšího slovinského hradu postaveného ve skále, spojeného s loupeživým rytířem Erasmem.

V podvečer navštívíme malebnou Lublaň, hlavní město Slovinska. S průvodcem tu projdeme nejznámější památky města a neopomeneme ani hrad, k němuž lze vyjet zubačkou či vyjít pěšky. Po krátkém volnu na večeři odjedeme zpět do ČR.

7. den: Návrat do ČR v časných ranních hodinách (Česká Třebová okolo 6.00), další dle trasy. 

Termín: 20. 8.–26. 8. 2021 (pátek až čtvrtek), 1 volné místo - pro ženu na doobsazení, bereme náhradníky
Cena: 10 790 Kč               OBJEDNÁVKA

Cena za dítě do 6,99 let na přistýlce v pokoji se dvěma dospělými platícími: 6800 Kč
Cena za dospělou osobu na přistýlce v pokoji se dvěma dospělými platícími: 8 990 Kč
Cena Senior 55+: 10 490 Kč

 

Cena zahrnuje:

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 4x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu;

- 4x snídani (formou bufetového stolu);

- 4x večeři (formou bufetového stolu); 

- využívání hotelové pláže i vnitřního bazénu s přihřívanou mořskou vodou, wi-fi;

- vstup do renovovaného aquaparku Termaris, který je součástí areálu;

- všechny autobusové výlety uvedené v programu zájezdu;

- služby průvodce;

- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny, a. s. (664 Kč dospělý, 332 Kč dítě do 15 let, 1 328 Kč senior nad 70 let);

- příplatek za jednolůžkový pokoj 2400 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- pobytové taxy (asi 2,5 €/os./noc, nutno platit na místě);

- vstupné a lanovky (asi 90 €).

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Ubytování:

***Hotel Vile Park je umístěn blízko pláže (travnaté a betonové), 4 vily hotelu se nachází kousek od moře v hotelovém komplexu hotelu Histrion. Jedná se o velmi oblíbený, živý resort na bezvadném místě mezi letovisky Piran a Portorož. Nabízí pěknou soukromou pláž, venkovní bazén a přístup do krytých bazénů v hotelu Histrion. Je zde i několik stylových restaurací, směnárna, animační programy, za poplatek - wellness, kadeřnictví, vodní sporty, 

Pokoje hotelu Vile Park jsou 2 - 3 lůžkové, jednolůžkové za příplatek, mají vlastní příslušenství, TV a fén,  jsou postaveny kolem ruin zvonice kostela sv. Bernardina,  některé z nich mají balkon. V hotelu je také dětské hřiště a mini klub. Vily jsou propojeny stylovou nákupní ulicí s bary a restauracemi, která vede do laguny s bujnou středomořskou vegetací. Snídaně i večeře se podávají v hotelu Histrion přes který se prochází i do wellness a bazénů. 

Areál je 2 km od centra starého Piranu a luxusní Portorože. Na obě strany lze dojít cca 30 minutovou pohodovou procházkou po břehu moře nebo MHD. 

  

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Tábor, České Budějovice;

+ 300 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.
  

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář. 

  

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Více fotografií na FACEBOOKU.

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

POBYTY S VÝLETY

 

Podobné pobyty s výlety:

 

Slovinsko nejen pro seniory 

 

Chorvatsko - Plitvice a koupání v moři