fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Štrasburg, Colmar a vinná stezka

Štrasburg – Colmar – Riquewihr – Rebeauvillé – Špýr – Heidelberg – Schwetzingen

NOVINKA

 Štrasburk - skanzen

 Katedrála ve Špýru

 Štrasburk

 Colmar

 Štrasburk

 Štrasburk
 

Program:
1. den: Odjezd v pozdních nočních hodiách (Česká Třebová okolo 22.00) směrem Praha, Norimberk, Štrasburg.
2. den: Ráno přijedeme do Štrasburku, město kde sídlí Rada Evropy, Evropský parlament a Evropský soud pro lidská práva. Projdeme se po historickém centru (UNESCO) s katedrálou Notre Dame, prohlédneme si kanály, hrázděné domy i kouzelnou čtvrť “Malá Francie - La petite France” a kryté mosty Ponts Couverts, které byli součástí důmyslného Vaubanova obranného systému.  Projedeme se po řece Ill k evropským institucím. Zájemci se projdou i do čtvrti Neustadt. Navečer dojedeme na ubytování do hotelu Premiere Classe na okraji města. Hotel se nachází blízko velkého obchodního domu, kde je možné nakoupit nejrůznější francouzské dobroty a také povečeřet v některé z četných restaurací. 

3. den: Po snídani nás autobus odveze do Colmaru, procházka bohatou alsaskou metropolí s překrásnými renesančními a hrázděnými domy, ležící na vinné stezce. Projdeme městem s četnými vodními kanály až do čtvrti “Malé Benátky” - La petite Venice". Cestou zpět pojedeme vinnou stezkou, zastávka ve středověké vsi Riquewihr, nejkrásnější vsi na vinné stezce, procházka ve městě zapomenutém v čase, možnost nákupu výborných vín. Další překrásnou vesnicí je Ribeauvillé, plná křivolakých uliček a domů z 18.stol. malebně zasazená mezi vinicemi. Možná ochutnávka vína, návrat do Štrasburku na hotel. 

4. den: Po snídani vyklizení pokojů a odjezd do Speyeru (Špýru) zastávka u nejstarší románské zachovalé stavby světa, u katedrály Panny Marie a sv. Štěpána (UNESCO), kde měl svatbu i Jan Lucemburský a Eliška Přemyslovna, prohlédneme katedrálu, ev. i kryptu, procházka historickým centrem města. 

Zastávka u zámku Schwetzingen, který má jedny z nejkrásnějších zahrad v Evropě, návštěva podzimně vybarvených zahrad ve kterých se nachází sochy, chrámy, mešita... 

Odpoledne příjezd do Heidelbergu (UNESCO). Procházka starým universitním městem, do míst, která předchůdce člověka prokazatelně obýval již před milionem let. Lanovkou vyjedeme k jednomu z nejpůsobivějších zámků v Evropě, procházka prastarým sídlem i městem s nejstarší universitou v Německu - čeká nás studenská věznice, věž čarodějnic, promenáda filosofů. Navštívíme prostory středověké university. Volno na večeři, návrat do ČR. 

5. den: Návrat do ČR v časných ranních hodinách (Č. Třebová  okolo 4. hodiny), další dle trasy.

Termín: 30. 9.–4. 10. 2020 (středa až neděle)

Číslo zájezdu: 30092020 

Cena: 4 190 Kč

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- 2x ubytování ve 3lůžkovém pokoji s příslušenstvím v hotelu Premiere Classe;

- pobytové taxy;
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny, a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);
- příplatek za 2 snídaně 440 Kč;
- příplatek za dvoulůžkový pokoj 1000 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- příplatek za jednolůžkový pokoj 2 000 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné cca 50 €.

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.
 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Další doporučené zájezdy:

 

Normandie a Bretaň - království Atlantiku

 

Innsbruck - perla Alp s kartou

 

Malokarpatskou vinnou cestou

 

Zámky šíleného krále, Zugspitze a hory v plamenech

 

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

 

Více FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms