fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Jungfrau, Mönch a Eiger se slevovou kartou - Švýcarský trojlístek

 

Kleine Scheidegg
Staubbach
Top of Europe
Kleine Scheidegg
Grindelwald
Jungfraujoch
 

Junfgrau (Panna) – Mönch (Mnich) – Eiger (Požírač) – Trümmelbachské vodopády – Grindelwald – Lauterbrunnen – vodopád Staubbach – Interlaken – Brienzersee (Brienzské jezero) – Thunersee – Bernské Alpy – Aletschský ledovec – Hasli – Meiringen – Aareschlucht – Wilderswil

Vlaky a zubačky s 50% slevou z plného jízdného: na Top of Europe (Jungfraujoch) – Harder Kulm – First - Schnynige Platte.

Májový termín v čase květu jarních květin.

Program:
1. den: Odjezd v podvečerních hodinách (Česká Třebová okolo 18.00) směrem Praha, Plzeň, Rozvadov, Bregenz, Grindelwald.
2. den: Ráno přejedeme kolem Lucernu, Vierwaldstättského jezera, přes sedlo Brünig Pass a kolem Brienzského jezera do Grindelwaldu, kde se projdeme starým rétorománským městečkem pod slavným trojlístkem vrcholů Jungfrau, Mönch a Eiger (Panna, Mnich a Požírač).

Lanovkou vyjedeme na horu First (2 168 m n. m., asi 35 CHF), kde se před námi otevře úchvatný výhled na severní stěnu Eigeru (Požírače) a další čtyřtisícovky. Zdatnější mají možnost vyrazit k jezírku Bachalpsee (2 hod., nutné pevné boty, v květnu je možné, že cesta bude ještě uzavřena) nebo se vydat po dechberoucích závěsných chodnících po skále, zvaných First Cliff Walk, s překrásnými výhledy. Lze tu využít i množství zážitkových atrakcí: let střemhlav z hory, sjezd v úvazkách, koloběžky, trojkolky. 
Odpoledne odjedeme do malebné vesnice Wilderswil na ubytování. Tradiční hotel se nachází asi 2 km od centra Interlakenu. Pro zájemce večeře, kterou doporučujeme.
3. den: Po snídani vyrazíme na celodenní výlet do okouzlující krajiny pod Jungfrau (Pannu). Ze stanice Grindelwald-Grund vyjedeme zubačkou do malebné zastávky Kleine Scheidegg, umístěné přímo pod Jungfrau a severní stěnou Eigeru. Zde přesedneme do slavné zubačky (celodenní okruh - 4 zubačky 95 - 115 CHF), která již více jak sto let vede na nejvýše položené nádraží v Evropě zvané Top of Europe (Střecha Evropy). Projedeme severní stěnou Eigeru, zastavíme ve stěně Eigeru na vyhlídkách na ledové pole této hory a dorazíme až do výšky 3 454 m n. m. do sedla Jungfraujoch, říše věčného sněhu a ledu.
Tam si užijeme nádherné výhledy, navštívíme observatoř Sphinx (3 571 m n. m.) či ledový palác a vyrazíme na nejdelší alpský ledovec zvaný Aletschský (UNESCO).
K večeru vyrazíme zpět dolů a uděláme si hodinovou zastávkou v Kleine Scheidegg, kde nejspíše budou kvést krokusy, bledule a tisíce dalších jarních kvítků.

Poté projedeme přes slavný Wengen (sjezdovka Lauberhorn) do kouzelného údolí 72 vodopádů Lauterbrunnen. Podíváme se na deset skalních ledovcových vodopádů Trümmelbach (11 CHF) i na nejvyšší alpský volně padající vodopád Staubbach. Návrat na ubytování, pro zájemce večeře.
4. den: Po snídani vyklidíme pokoje a vyrazíme na návštěvu slavného Interlakenu, města ležícího pod několika čtyřtisícovkami a mezi jezery Brienzersee a Thunersee. S průvodcem projdeme historické centrum a poté si užijeme osobní volno, určené k nákupům dárků, sýrů a čokolád.
Zubačkou z roku 1908 vyrazíme na Harder Kulm (20 CHF), kde se nám v případě pěkného počasí otevřou krásné výhledy na Bernské Alpy a okolní jezera.

V květnu cestou zpět autobusem projedeme údolí Hasli (oblíbené místo sira A. C. Doyla a jeho Sherlocka Holmese), projedeme Meiringenem a pokračovat budeme pěšky mohutnou soutěskou Aareschlucht (10 CHF), kterou vyhloubila řeka Aara cestou ze sedla Grimmselpass. Zájemce čeká asi 1 km dlouhá cesta majestátní soutěskou, hlubokou až 200 m.

V červenci vyjedeme zubačkou (35 CHF) na náhorní plošinu Schnynige Platte, vysoko nad jezera, opět s nádhernými výhledy na hvězdný trojlístek i jezera. Více než sto let stará železnice Vás vyveze až téměř do dvou tisíc metrů nad mořem. Nachází se zde krásné hřebenové vyhlídkové trasy a Alpská zahrádka
K večeru odjezd zpět do ČR.
5. den: Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová okolo 7.00), další dle trasy.

Termín:     

6. – 10. 5. 2021 (čtvrtek až pondělí)  OBJEDNÁVKA   

16. – 20. 7. 2021 (pátek až úterý)  OBJEDNÁVKA

Cena: 7 990 Kč                 

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- 2x ubytování ve 2 lůžkovém pokoji s příslušenstvím a možností přistýlky v ***hotelu ve Wilderswilu;
- 2x snídani (formou bohatého bufetového stolu);

- služby průvodce;

- rezervace a časové jízdenky u všech atrakcí v programu;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s.  (664 Kč dospělý, 332 Kč dítě do 15 let, 1328 Kč senioři nad 70 let);
- příplatek za 2 večeře o třech chodech (předkrm, hlavní jídlo, dezert): 980 Kč, doporučujeme, není se kde levněji najíst;
- pobytové taxy (asi 3 CHF/os./noc, nutno platit na místě);
- příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 600 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné, lanovky, zubačky a vlaky (viz program).

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Na lanovky a zubačky (vlaky) uvedené v programu obdržíte slevu 40– 50 % z plného jízdného! Všechny vlaky a zubačky je nutné závazně rezervovat předem, a proto prosím uveďte ve smlouvě, které z nich budete absolvovat. Platba proběhne v CHF průvodci v autobuse.

 

Odjezdová a svozová místa: 

Květen: Česká Třebová, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Pardubice, Chrudim, Havlíčkův Brod, Polná, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov;

+ 300 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice p. O.1

 

Červenec: Česká Třebová, Litomyšl nebo Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady (OMV), Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov (MOL);

+ 300 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice p. O.

 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Podobný poznávací zájezd: 

Benátky a ostrovy

Romantický Rýn, Lucembursko a vinice Mosely

Švýcarský trojlístek

Perly jižního Polska

 

Další zájezdy:

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Více fotografií na FACEBOOKU.