fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Západní Čechy - lázně, sopky a pověsti

Hora Říp - rotunda sv. Jiří - Oldřichův dub v Peruci - Vildštejn - přírodní rezervace SOOS - skanzen Nový Drahov - hrad Seeberg (Ostroh) - Františkovy Lázně - sopka Komorní hůrka - Cheb - Špalíček - hrad Loket - Karlovy Vary

 

 

Program:

1.den: Odjezd v časných ranních hodinách, Česká Třebová okolo 7 hodiny. Cestou se zastavíme pod horou Říp a vyjdeme k rotundě sv. Jiří. Následuje přejezd do Peruce k Oldřichovu dubu, kde se dle pověsti zamiloval Oldřich do Boženy, která zde prala prádlo. Navečer dojedeme na ubytování do Vildštejna. Ubytujeme se v Garni penzionu Skalná, vedle jednoho z nejstarších českých hradu -  románský hrad Vildštejn ze 12. století. Skalná je rodištěm fotbalisty Pavla Nedvěda. 

2. den: Po snídani vyrazíme na nepovinný výlet do okolí a během dne navštívíme řadu přírodních i historických památek.  Unikátní přírodní rezervaci SOOS, bohatá na minerální prameny a bahenní sopky (mofety), která vznikla důsledkem pozdní vulkanické činnosti, naučná stezka ojedinělou rezervací. Krátká zastávka v Novém Drahově,  který je vesnickou památkovou rezervací se souborem chebské lidové architektury. Navštívíme také původně románský hrad Seeberg (Ostroh) a odpoledne se projdeme po kolonádách ve Františkových Lázních, vystoupáme na nejmladší sopku v ČR - Komorní hůrka. Návrat na ubytování. 

3. den: Po snídani odjezd do Chebu, jednoho z nejstarších měst u nás. Uvidíme historické jádro se zachovalými gotickými domy, světoznámý Špalíček a Chebský hrad. Návrat odpoledne do Skalné, čas na návštěvu hradu nebo na krásnou procházku údolím potoka k pramenu Kyselka.

4. den: Po snídani odjezd z ubytování do městečka Loket, kterému vévodí jeden z nejstarších českých hradů Loket. Odpoledne strávíme v Karlových Varech, projdeme se po kolonádě, ochutnáme vodu z léčivých pramenů či vyjedeme lanovkou na rozhlednu Diana,  okolo třetí hodiny se vydáme zpět k domovu. Návrat ve večerních hodinách (HK okolo osmé hodiny večer, ČT okolo desáté  hodiny).

Program je orientační a může být aktuálně upraven průvodcem (dle počasí atd.). 

Termín:  30. 9. - 3. 10. 2021 (čtvrtek až neděle)   OBJEDNÁVKA

Cena: 4.690 Kč           

Děti do 11,99 let sleva 400 Kč.

 

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací;
- všechny autobusové výlety uvedené v programu;
- 3x ubytování ve 2-3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím, TV, wifi v penzionu Kirch;

- 3x snídani (snídaně formou bufetového stolu);

- pobytové taxy;
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 
Cena nezahrnuje: 
- vstupné (500 Kč);

- jednolůžkový pokoj za příplatek 900 Kč/3 noci.

 

Klient nemusí absolvovat všechny výlety, program si každý přizpůsobí svým možnostem a zájmům.

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl nebo Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady (OMV), Praha;

+ 300 Kč: Lanškroun, Choceň, Svitavy,  Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec n. O., Týniště n. O. Třebechovice p. O.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy. 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se, prosím, obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Podobný zájezd po České republice:

Jižní Čechy, kraj rybníků a památek UNESCO

 

Další zájezdy:

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Více fotografií na FACEBOOKU.