fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Termální ostrov Ischia a Neapolský záliv s návštěvou Říma

Ischia – Neapol – Pompeje – Capri – Anacapri – Procida – Forio – lázně v Poseidonových zahradách – Amalfi – Řím 

* NOVINKA
* pobyt v termální ráji s výlety 

Program:

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách (Česká Třebová kolem 15. hod.) směrem Svitavy, Brno, Vídeň, Benátky, Řím a Neapol. 

2. den: Z pozuolského přístavu vyrazíme na asi hodinovou plavbu trajektem na ostrov Ischia, kde po ubytování můžeme relaxovat v termálním bazénu. Večer nás čeká večeře, nocleh.

3. den:  Po snídani můžeme pokračovat v odpočinku u termálních bazénů a zájemci mohou vyrazit na fakultativní půldenní výlet po ostrově, spojený s návštěvou  sklípku (35 €).  

Ischia je  největší ostrov v Neapolském zálivu, bohatý na historii, zajímavé památky a kostely, a navíc je proslavený díky vyvěrajícím pramenům termálních vod. Okružní jízda nám umožní kochat se úžasnými výhledy a poznat i přírodní krásy, které bychom jinde těžko hledali. Navíc se dozvíme plno zajímavostí z historie, ale i z každodenního života ostrovanů. Během cesty si užijeme krátkou přestávku na pravé italské kapučíno a pomerančovou šťávu a prohlédneme si bývalé rybářské sídlo Sant´Angelo. Čeká nás i ochutnávka proslulého limoncella a meloncella a místního likéru rucolina. Na půl hodinky se také zastavíme ve sklípku s vínem a bruschettou za doprovodu kytary. Návrat na hotel, večeře.

4. den: Po snídani se můžeme vydat na celodenní fakultativní výlet  do Neapole a do Pompejí  (75 €).
Z hotelu zamíříme do přístavu Casamicciola a lodí poplujeme na druhou stranu Neapolského zálivu. Nejprve se vydáme do antického města Pompeje (UNESCO), které bylo v důsledku mohutné erupce Vesuvu v roce 79 pohřbeno a zakonzervováno pod sedmimetrovou vrstvou pyroklastického sedimentu. Prohlídka Pompejí s česky hovořícím průvodcem nám umožní nahlédnout do historie a vytvořit si představu o jedinečné kráse a významu tohoto římského města (17 €).

Po návštěvě Pompejí se autobusem přesuneme do Neapole, kde se v historickém centru zastavíme na oběd v typické místní pizzerii (menu 15 €). Po obědě budeme pokračovat po nejslavnější třídě Spaccanapoli, která je původní římský Decumanus Maximus, tedy hlavní východo-západně orientovaná silnice města. Následující volný čas lze využít na návštěvu neapolského dómu sv. Gennara, kapličky se sochou zahaleného Krista, neapolského podzemí či kláštera sv. Lorenza. Projít si můžeme i slavnou uličku betlémů či si prohlédnout tři slavné obrazy Caravaggia v kostele sv. Marie.

Trajektem se pak vrátíme na Ischii. Návrat na hotel po 19.00, večeře.

5. den: Po snídani čeká zájemce celodenní fakultativní výlet na ostrov Capri (90 €).

Z hotelu se vydáme do přístaviště, odkud odplujeme na ostrov Capri. Během tohoto výletu se seznámíme s památkami v obci Anacapri, navštívíme slavné náměstí s hodinovou věží v Capri a dojedeme k Augustovým zahradám, odkud se nám naskytne výhled na světoznámé skalní útvary Faraglioni. Na místě budeme mít možnost rozhodnout se pro návštěvu Villa San Michele neboli Villa Axel Munthe (10 €) či  kostela sv. Michala. Lze také vyjet lanovkou na nejvyšší vrcholek ostrova Monte Solaro (12 €), kde se při skleničce vína můžeme kochat krásnými výhledy. Vydat se lze i na plavbu lodičkou kolem celého ostrova (18 €). Během programu nás čeká také zastávka na oběd (15 €). Odpoledne se vrátíme lodí zpět na Ischii, kde nás v hotelu čeká večeře. 

6. den: Po snídani si užijeme odpočinek u termálních bazénů a pro zájemce je připravený půldenní fakultativní výlet na ostrov Procida (40 €).

Z hotelu se vydáme do přístaviště, odkud vyrazíme na malebný ostrůvek Procida, který se pro rok 2022 stal hlavním italským místem kultury. Uvidíme úchvatné pestrobarevné rybářské domečky a uzounké uličky se starými kostely a nad tím vším se tyčí majestátní středověká pevnost na skále Terra Murata. Návrat na hotel, večeře.

7. den: Po snídani  nás čeká volný den a relax u termálního bazénu nebo na pláži, kam nás doveze hotelový autobus. Nedaleko hotelu můžeme také navštívit zahradu kaktusů nebo se vydat do městečka Forio. Zájemci mohou vyrazit na lodní faktultativní výlet Amalfitánské pobřeží - Positano a Amalfi (cca 65 €).

8. den: Po snídani  nás čeká celodenní koupání v termálních bazénech či v moři v komplexu Poseidonových zahrad (38 €). Návrat na hotel, večeře.

9. den: Po snídani ukončíme pobyt, rozloučíme se s Ischií a trajektem odjedeme přes Neapolský záliv na pevninu. Směřovat budeme do Říma, kde nás bude čekat licencovaná průvodkyně, se kterou si věčné město prohlédneme a navštívíme nejznámější lokality. Uvidíme Koloseum, největším antický amfiteátr a následovat bude i návštěva archeologického areálu Forum Romanum a Palatinum. Dále budeme pokračovat na vrcholek Kapitolu, jednoho ze sedmi římských pahorků, jehož dnešní podobu navrhl sám Michelangelo. Sejdeme také k novodobému památníku krále Viktora Emanuela II. a projdeme se kolem císařských fór (Trajánovo, Vespasiánovo, Nervovo, ...). Pokud čas dovolí, čekají nás další proslulá místa Říma, osobní volno na večeři a podvečerní atmosféra tohoto úchvatného města.. 

Prohlídka Říma se protáhne do pozdních večerních hodin a v noci se vydáme na cestu zpět do ČR. 

10. den:  Návrat do ČR ve večerních hodinách (Česká Třebová kolem 19 hod., další dle trasy).

 

Výlety jsou závislé na počasí a na  situaci na moři, jejich pořadí může být změněno.

  

Termín: 20.–29. 9. 2024 (pátek až neděle) 
Cena: 19.690 Kč   
OBJEDNÁVKA

 

Slevy a příplatky:

- příplatek za pokoj s balkonem: 1.200 Kč / osoba / pobyt;

- příplatek za jednolůžkový pokoj: 4.500 Kč / pobyt (při včasném přihlášení lze doobsadit).

 

Cena zahrnuje:

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 7x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky s příslušenstvím v ***hotelu Park Imperial;

- 7x snídani (formou bufetového stolu);

- 7x večeři včetně vody (kombinovaný bufet a výběr z chodů), z toho jedna tematická nebo gala;

- využívání termálních bazénů vnitřních i venkovních, lehátka a slunečníky na terase a u bazénu;

- využívání wifi v hotelové hale;

- 2 hudební večery, 3x aquagym ve venkovním bazénu, 2 lekce jógy;

- hotelový svoz na pláž Citara a zpět v předem stanovených časech;

- trajekt na ostrov Ischia v den příjezdu a zpět v den odjezdu;

- služby průvodce, delegáta;

- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

- pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny Standard  do 10 dnů (dospělí 440 Kč, děti do 17 let 220 Kč, senioři 70+ 880 Kč);

- pojištění storna PLUS zájezdu 5 % z ceny zájezdu k pojištění LV, 7 % bez pojištění LV;

- pobytové taxy (asi 2 € / os. /noc, nutno platit na místě);

- vstupy a výlety. 

 

Ubytování: ***Hotel Park Imperial,  Forio

Velký hotelový komplex se nachází na západním pobřeží obce Forio ve dvou velkých hotelových tropických zahradách, kde leží velká část pokojů. Je vzdálený asi 15 min pěší chůze od písečné pláže Cava dell´Isola, nedaleko je i pláž Citara a největší termální park Poseidonovy zahrady.

Typy pokojů: dvoulůžkový  pokoj s oknem a vnitřním výhledem; dvoulůžkový pokoj  s balkónem nebo terasou (za příplatek).

Všechny pokoje jsou vybavené: SAT/TV, minibar, fén, trezor (vratná kauce), klimatizace (zdarma, funkční od poloviny června do poloviny září).

Služby: venkovní termální bazén (35 °C), vnitřní termální bazén (38 °C), sluneční terasy vybavené lehátky a slunečníky, recepce, hotelový bar, venkovní bar u bazénu, parkoviště, wifi připojení v hotelové hale zdarma, termální lázně a wellness centrum (zpoplatněné služby: masáže, lázeňské procedury, beauty centrum, sauna, pára, emoční sprchy),  hotelový svoz na pláž Citara a k Poseidonovým zahradám (od začátku června do konce září), za poplatek možnost půjčení koupacího pláště nebo osušky. Klienti mohou využít bazénů blízkého hotelu Royal Palm.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Letovice, Brno, Mikulov.

+300 Kč/os.: Pardubice, Chrudim, Holice, Hradec Králové, Vamberk, Choceň,  Letohrad, Žamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice pod Orebem. 

Praha, Kolín, Pardubice: na zájemce z těchto měst počkáme po dohodě u konkrétního vlaku u nádraží v České Třebové. 

 

Po domluvě je možné během pobytu realizovat i další výlety:

Sogreto: návštěva termálního zálivu, kde vyvěrají prameny horké 90 °C, které se mísí s mořskou vodou, možnost koupání. K tomu můžeme přidružit vaření vajec v zálivu. Ze zálivu přeprava lodičkami na pláž Maronti, kde vyvěrá horká pára přímo do písku. Piknik na pláži (vaření kuřete v horkém písku / v alobalu + víno + další pohoštění).

Aragonský hrad s česky mluvícím průvodcem.

Výlet lodí kolem Ischie s obědem: koupání v přírodních zátokách s průzračnou vodou, ochutnávka místní kuchyně a vína, prostě bezstarostný relax a zábava.

Prameny Nitrodi s obědem: výlet do vesničky Buonaopane k omlazujícímu pramenu Nitrodi. Čeká nás asi tříhodinové sprchování léčivým minerálním pramenem (užívá se vnitřně i vnějškově, léčí kožní problémy a zažívací ústrojí, jeho síly využívali již staří Římané), bahenní obličejová maska během pobytu v lázních.

Monte Epomeo: ráno po snídani transfer z hotelu a odvoz do nadmořské výšky asi 600 m. Odtud vystoupíme na nejvyšší vrchol ostrova Monte Epomeo (787 m n. m). Krásné vyhlídky, přestávka v místní hospůdce přímo na vrcholu. Sestup stejnou cestou zpět a transfer do hotelu.

  

Pro skupiny osmi a více osob je možné po dohodě s CK přizpůsobit místo odjezdu i příplatky za svozová místa.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Výše vstupů je orientační a závisí na okolnostech včetně počasí.  Klient nemusí tyto vstupy absolvovat, vybere si dle svého uvážení.  Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen. Program je orientační a CK jej může změnit v závislosti na povětrnostních podmínkách či aktuální situaci v místě.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny asi 35–50 osob.  Při nižším počtu zájemců než 35 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář ČiLe s. r. o., IČ: 06563431.

 

Více fotografií na FACEBOOKU.

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

POBYTY S VÝLETY

 
 
Ulož
Uživatelské nastavení cookies
Používáme cookies pro lepší zážitek z procházení našich stránek. Pokud odmítnete používání cookies, webové stránky nemusí fungovat dle očekávání. Povolením služeb třetích stran přijímáte jejich cookies, jež jsou nezbytné pro řádné fungování jejich technologií.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Číst více
Sociální sítě
Facebook
Facebookové cookies slouží k poskytování a vylepšování obsahu ve Facebookových produktech a přizpůsobení obsahu a služeb, včetně reklam, ve Facebookových produktech lidem, kteří mají Facebook účet.
Souhlasím
Nesouhlasím
Analytické funkce
Google Analytics
Služby pro analýzu návštěvníků slouží k vytvoření užitečných statistik návštěvnosti. Ty zase slouží ke zlepšení stránky.
Souhlasím
Nesouhlasím