fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Slovinskem od Alp až k moři

Slovinské Alpy – Jaderské moře – Bledské jezero – Bohinjské jezero – soutěska Vintgar – lanovka na Vogel – Triglav – Koper – Piran – Portorož (Přístav růží) – Škocjanské jeskyně – Lipica – Terst – zámek Miramare – Predjamský hrad – Postojnské jeskyně – Lublaň (Ljubljana)

kostel sv. Jana Křtitele u Bohinjkého jezera
Bledské jezero
Lublaň
Bohinjské jezero
 

Pobyt v hotelu u moře s vlastním akvaparkem s výlety.
Pohodová dovolená kousek od pláže v nepříliš vzdáleném Slovinsku s výletem do Itálie. Vhodné i pro rodiny s dětmi.

NOVINKA

Program:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách (Česká Třebová okolo 20.00) směrem Pardubice, Praha, Dolní Dvořiště, Salzburg, Villach.

2. den: Ráno přijedeme do národního parku Triglav ve Slovinských Alpách. Den začneme pohodovou procházkou divokou soutěskou Vintgar mezi skalami a vodopády.

Pokračovat budeme k Bohinjskému jezeru, kolem nějž přejdeme pod vrch hory Vogel. Zájemci mohou vyjet lanovkou do výšky 1 535 m n. m., odkud se naskýtá překrásný panoramatický výhled na Bohinjské jezero a Julské Alpy, včetně nejvyšší slovinské hory Triglav (2 864 m n. m).

Odpoledne přejedeme do rušného lázeňského městečka Bled, které si oblíbily mnohé slavné osobnosti. Kolem Bledského jezera se vydáme k vyhlídce na malebný středověký hrad, rozkládající se na 139 metrů vysoké skále nad jezerem. Ostrůvek s kostelíkem Panny Marie ze 13. století uprostřed jezera se stal symbolem Slovinska a uvidíte jej snad na všech propagačních materiálech.

K večeru odjedeme na ubytování k Jaderskému moři do hotelu v Koperu, kde také povečeříme.

3. den: Po snídani nás čeká odpočinkový den, který můžeme strávit koupáním v moři či relaxací v akvaparku.

Odpoledne se vydáme do nedalekého luxusního letoviska s vyhlášenými písečnými plážemi Portorož (Přístav růží) a do Piranu.

Starý Piran, přezdívaný Slovinské Benátky, leží na mořském ostrohu a má dokonale zachovalé historické jádro, plné úzkých kamenných uliček. Z kampanily se nám otevře nezapomenutelný výhled nejen na město, ale i na mořský záliv, v němž leží. Do hotelu se vrátíme na večeři.

4. den: Po snídani vyrazíme na výlet do blízkého vnitrozemí. Cestou lemovanou vinicemi a olivovými háji dojedeme do Slovinského krasu, známého hlubokými kaňony, přírodními mosty a propadlými jeskyněmi. Tady na nás čeká unikátní krasový systém jedenácti propojených podzemních jeskyní Škocjanské jamy (UNESCO).

Odpoledne navštívíme vesnici Lipica, která dala jméno ušlechtilým bílým koním Lipicánům, chovaným pro španělskou jezdeckou školu už od 16. století. Dnes zde chovají asi 300 koní a my se za nimi podíváme do stájí i na pastviny. Do hotelu se vrátíme v podvečerních hodinách tak, abychom stihli vykoupání v moři a večeři.

5. den: Po snídani nás čeká krátký výlet do Itálie na zámek Miramare, který se nachází „jak bílé hnízdo vlaštovek přilepený na skály“ na mořském břehu. Sídlo císaře Maxmiliána I. Mexického a jeho lásky Charlotty Belgické je obklopeno překrásnými zahradami a mořem. Cestou projedeme přes jeden z nejdůležitějších rakousko-uherských přístavů Terst, jehož vznik se datuje již dávno před Římany.

Odpoledne se vrátíme do hotelu a čas je možné využít k příjemné procházce po pobřežní promenádě do asi kilometr a půl vzdáleného Koperu. Dřívější hlavní město Istrie, zvané Capodistria, nás okouzlí starými uličkami, přístavem jachet a výbornou zmrzlinou. Večeře. 

6. den: Po snídani vyklidíme pokoje a odjedeme z hotelu do Postojnských jeskyní (UNESCO), největšího jeskynního systému v Evropě s více než 24 km chodeb. Během prohlídky, z části pěší a z části podzemním vláčkem, uvidíme podzemní říčku Pivku, bohatou krasovou výzdobu a tajemné endemity, k nimž patří např. macarát jeskynní.

Poté se krátce zastavíme na vyfocení Predjamského hradu, nejznámějšího slovinského hradu postaveného ve skále, spojeného s loupeživým rytířem Erasmem.

V podvečer navštívíme malebnou Lublaň, hlavní město Slovinska. S průvodcem tu projdeme nejznámější památky města a neopomeneme ani hrad, k němuž lze vyjet zubačkou či vyjít pěšky. Po krátkém volnu na večeři odjedeme zpět do ČR.

7. den: Návrat do ČR v časných ranních hodinách (Česká Třebová okolo 6.00), další dle trasy.

Termín: 26. 8.–1. 9. 2019 (pondělí až neděle), číslo zájezdu: 26082019 - OBSAZENO
Cena: 8 990 Kč

PODOBNÝ ZÁJEZD - DOLOMITY, POBYT V HOTELU S BAZÉNEM S VÝLETY ZDE

 

Cena za dítě do 5,99 let s rodiči na posteli: 2 990 Kč
Cena za dítě do 11,99 let na přistýlce v pokoji se dvěma dospělými platícími: 5 790 Kč
Cena za dospělou osobu na přistýlce v pokoji se dvěma dospělými platícími: 7 840 Kč
Cena Senior 55+: 8.590 Kč

 

Cena zahrnuje:

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 4x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu;

- 4x snídani (formou bufetového stolu);

- 4x večeři (formou bufetového stolu);

- využívání akvaparku hotelu Žusterna;

- doprovodný program hotelu Žusterna (animace) pro děti i dospělé;

- všechny autobusové výlety uvedené v programu zájezdu;

- služby průvodce (v plánu Lenka Čížová);

- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny, a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);

- pobytové taxy (asi 3,5 €/os./noc, nutno platit na místě);

- příplatek za jednolůžkový pokoj 2 400 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- vstupné a lanovky (asi 95 €).

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Ubytování:

***Hotel Žusterna je umístěn blízko pláže, asi 1,5 km od centra starého Koperu. Pokoje jsou 2lůžkové s možností jedné přistýlky. Disponují vlastním příslušenstvím, balkónem, sat. TV, klimatizací, trezorem a fénem.

Rozsáhlý akvapark má vnitřní i venkovní bazény se sladkou i slanou vodou – asi 1 200 m² vodní plochy.

Hotel má kavárnu, restauraci, wellness za poplatek (masáže, sauny, fitness), rozsáhlé animační programy (pro děti, show, taneční večery). Wifi v lobby.

Betonová a oblázková pláž u hotelu je oddělená místní komunikací.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Tábor, České Budějovice;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Chrudim, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.
+ 400 Kč/os.: Náchod, Česká Skalice, Nové Město nad Metují, Opočno, Dobruška, Červený Kostelec, Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Havlíčkův Brod, Moravská Třebová, Hlinsko, Polička, Rychnov nad Kněžnou, Chlumec nad Cidlinou, Přelouč.

 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Více fotografií na FACEBOOKU.

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

 

Další doporučené pobyty s výlety:

 

Léto u alpského jezera Lago di Garda

 

Pohoda u Balatonu

 

Za krásami rozkvetlých Alp

 

Pohodová dovolená pod štíty Dolomit

 

Chorvatsko - Plitvice a koupání v moři

 

Termály Velký Meder autobusem

 

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
Kategorie: